1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влакнести мажи или не?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од elena99, 10 декември 2009.

?

Влакнести мажи или не?

 1. Да

  98 глас(а)
  35,6%
 2. Не

  177 глас(а)
  64,4%
 1. elena99

  elena99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  20
  Kazete mi sto mislite za otstranuvanjeto na vlaknata kaj maskite dali treba sekade da bidat otstraneti ili samo na odredeni delovi od teloto. I dali gi nagovarate vasite partneri na toa i kako tie go ptifakaat toa mislat li deka e pederski?Jas licno mislam gradite, pod pazuvite i dolniot del :) se naj vazni.
   
 2. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Voopsto ne e pederski...Decko mi se depilira na nozete zoso mu smetaat vlaknata.Na grbot i gradite ako ima mnogu vlakna ok e da se otstranat ama na racete ne!Spored mene
   
 3. EVA

  EVA Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  26
  se soglasuvam voopsto ne e pederski da se depiliraat mazite normalno ako e premnogu vlaknest na gradite i na grbot tie vlakna mora da se ostranat :D
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.713
  Допаѓања:
  150.531
  Како бре депилирани...не,не прифаќам,не може!
  Јас си почитувам влакнести мажи,молим лепо!На гради,на нозе,на раце,е сега на интимна зона и под пазуви,задолжително подскастрување т.е. скроз,ради хигиена не за друго.Малце лицемерно,ама да му се невиди! :lol:
  Сакам мажот да личи на маж,не сакам да имам чувство дека допирам нежна женичка,па да погалиш јамболија кога ќе си легнеш врз него,па да направиш некоја плетенка мх мх мх убавини,прекраснотии! :lol:
   
  На Naked Gun, мкд98, YoungandBeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
 5. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  i jas sakam ne sakam depilirani osven pod pazuvi i intima se razbira a inaki neeee si sakam vlaknesti
   
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  I jas sakam vlaknestiiiii
  Maz mi e vlaknest i uzivam vo toa ;)
   
  На LILACVET му/ѝ се допаѓа ова.
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Е сега да е помазен од мене - не иде. Нормално ради хигиена под пазуви и доле може да скрати некое влакно ама кога ќе ги видам фраериве наши во Охрид на плажа набилдани горе, во нозете како жаби и издепилирани ми се гади . Разбирам ако некој е премногу влакнест , му пречат вланата па се депилира.
   
  На lovely-girl и girl1985 им се допаѓа ова.
 8. vivadani

  vivadani Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  9
  kakov maz e toj ako nema nekoe vlaknence na gradite?za pod pazuvi sum za i na nekoe drugo mesto no kompletno depiliran poveke ke mi lici na zence :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 9. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  И според мене тие делови се најважни и само таму понекогаш кога имам време го средувам дечко ми. Не ми е пресудно да е депилиран на тие делови, не ми пречи ако не е, но убаво изгледа кога е. Мразам мажи кои се депилираат насекаде - на рацете и нозете особено, но се си е прашање на вкус.
   
 10. elanor

  elanor Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  1.031
  Пол:
  Женски
  и јас не сакам издепилирани мажи, некако смешно ми е мажот да е помазен од мене. па, маж е или што :lol: е сега, знам дека спортистите (особено пливачите) поради постигнување на оптимална брзина се депилираат. ај у име на Јан Торп ќе им простам :lol: ама па таков мазен, па ќе ми клизи низ раце :lol: :lol: :lol: па маж фаќам или средношколец :?: фино е да има влакна. е сега не да биде ко шпагети да му растат :o ептен гадно ми е кога вири љубовниот тепих преку горното копче од кошулата и полека се шири на вратот :mrgreen: или пак влакна на грбот, бљак :roll: тогаш дозволено е отстранување на влакната. според мене отстранувањето на влакната од интимниот дел и под пазувите се дел од вообичаено практикување на интимна хигиена и под deffault се подразбираат.
   
 11. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Не ми пречат не депилирани мажи, тоа станало некоја мода во последно време.Како и да е не ми пречат ни едните ни дригите, инаку најмногу ми се допаѓаат оние кои само имаат депилирани гради.
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Depilirani gradiiii kaj maz?
  NE BLAGODARAM! :lol: :lol:
   
 13. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Јас не сакам влакнесто мажи, не можам да поднесам. Не е воопшто педерски да се депелираш, и машките треба да внимаваат на својот изглед.
   
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  хмммм па сега сакам средени мажи....се разбира без претерување, ама несакам густ љубовен тепих :lol:
   
 15. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70
  si sakam vlakna :) se znae kade.
  ne si sakam vlakna-i toa se znae kade. Ne sakam bushman da mi e dolu, fala bogu :lol:

  Tatko mi sekogas mi velese: da znaes deka maz bez vlakna na gradite ne e maz :)
  jas si go pocituvam negoviot zbor :)
   
 16. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  НЕ САКАМ ВЛАКНЕСТИ!.. :D
  сакам издепилирани, и не е воопшто педерски машко да се депилира! :)
  Иако често се карам со татко ми и другарка ми на таа тема! :)
  за среќа тој што ми се допаѓа се депилира низ цело тело!! :D срцка ^^
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ах, не сакам влакнести мажи, но не се тие криви поради тоа. Така да ако се сложи тој да се издепилира во пределот на градите ЈЕС! :D За долниот дел.. тешко дека ќе појдит на козметичар и ќе се отворит ко книга.. :lol: Плус депилацијата е многу болна.. а и машките влакна се различни од женските :roll:
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па стварно незнам кој САКА влакнести мажи? Али како што кажа Брајт, ако тој се согласи СУПЕР!! Ако не, со сила убавина не бидува. Сепак претпочитам без влакна. И не! Не е воопшто педерски ако е издепилиран.
   
 19. Just.Be

  Just.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  Средно влакнести:)
  Ама веке ако е влакнест нема врска.....депилација на раце и нозе не!
   
 20. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  112
  Дефинитивно НЕСАКАМ влакнести мажии !! :?
  Мислам прифаќам да има на нозете и на рацете.
  Али на градите,грбот,на интимниот дел.Дефинитивно ноу.
  Бљакк.!! :Down: :mrgreen: позз!!
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.