1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Влијание на форумот во секојдневниот живот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ladybug98, 6 август 2020.

 1. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  2.877
  Пол:
  Женски
  Во последно време станав зависна од форумот и си размислував какво влијание имаат коментарите и мислењата од сите членки. :)
  Колку реално ги применувате советите кога барате помош за одредена ситуација? Баш ми падна во очи скоро коментар на членка дека за џабе пишуваме и се трудиме да укажеме помош и решение кога потоа секој си прави како што тој мисли, а пишува и бара совети секојдневно.

  Јас самата се приметив дека добив некако сила од форумот и полесно се борам со тоа да бидам директна и отворено да кажувам што мислам без да се срамам и во секојдневието, а не само на форумов. Гледам како размислуваат поширока маса на луѓе, а не само на тие околу мене што ги знам и некако станав по open-minded :D А за тоа колку информации и нови нешта научив, да не зборувам. Мене ете ми влијае секое мислење на добро или лошо незнам :D

  Не најдов ваква тема, ако има слободно ставете клуч
   
  На kukla21, anelchylola, Luminary и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Peanut Butter

  Peanut Butter Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2021
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  2.153
  Пол:
  Женски
  Вежбаш здрава дискусија, учиш да го браниш својот став, сфаќаш дека треба да се погледне на нештата од друг агол, учиш да сочувствуваш и го намалуваш егото. Има паметни луѓе на форумов.
   
  На Ugly Duckling, cresa-jagoda и mesecar им се допаѓа ова.
 3. ¯\_(ツ)_/¯

  ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2021
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  1.324
  Има влијание со тоа што овде луѓето тука си даваат поголема слобода во однос на искажување на мислењето. Подрастично се поставуваат во однос на своите ставови и позиции затоа што се анонимни, па дури и си даваат право да навредуваат. Нема дебатирање со аргументи туку само со навреди. Да не си во ситуација да побараш помош или мислење овде, може подолу од лајно да те направат.