1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воена Академија (Vojna Akademija) [RTS]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Snow-Queen, 5 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Воена Академија, започна минатата сабота на РТС, и ја има секоја сабота во 20:05 часот, има 16 епизоди
  Се работи за млади момци и девојки кои решиле да ја запишат воената академија и некои од нив да станат и пилоти.
  [​IMG]
  Многу е убаво прикажа, барем 70-80% реалноста од оноа што навистина луѓето на Воена Академија го пминуваат. Се разбира овде е малку пофино издание за да привлечат млади луѓе да се запишуваат.
  Мене лично многу ми се допаѓа, ја си обожавам воени филмови, така да и оваа серија многу ми се допадна :inlove: поготово женските ми се многу интересни.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PL_42NnDelE

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ge_q-LdXYsI


  http://www.youtube.com/watch?v=nF7EjCBCOBk&feature=player_embedded
   
 2. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429
  Јас го фатив вечерва. Додека моиве го гледаа, па чекав да заврши, па да сменам :D, али и јас го загледав, интересен ми се виде.

  Што е финтата со тој што не сакаше да работи ништо и не му се допаѓаше јадењето? Го натерале од домa да се запише таму?
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  ^
  Тој е син на богати луѓе, родителите му се разведени. Со помош на татко му(кој успеал да му го исчисти досието,бидејќи бил во затвор) за да стигне на воена академија.Инаку за него сета таа работа била потценувачка, он си мисли дека директно треба да биде пратен на обука за пилот.
   
  На moonlight-girl.55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Ееее и ова пратам ама штета што го има само во сабота.Инаку ств е добар филмов особено момците :D
   
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Епа ја има само во сабота зошто има 10 или 16 епизоди,не се сеќавам точно.
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Како што вечерва се изнаплакав на серијава,одамна не сум плачела за некој филм.
  Многу работи ми останаа неразјаснети....но ме радува тоа што ќе има втора сезона....останува да чекаме :)
   
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  774
  Серијава ја гледам онлајн. Имам уште неколку епизоди и е стварно преубава. :inlove:
  Би рекла една од моите омилени...
   
 8. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  11.922
  Ооо па шо не кажете дека има ваква тема. :D
  Јас сум до 10-та епизода, ја гледам на нивниот блог на блогспот, и се соживувам со серијава. Многу си ја сакам :tmi:
   
  На milenna.torres му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Завршено е снимањето на втората сезона некаде летовово, имаше најави дека наесен ќе почне да се прикажува, па последно беше дека 6ти Ное. ќе е премиерата...но ништо од тогаш наваму немам чуено. Некој од вас да не има информации?
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Почна 2та сезона
  [​IMG]
   
 11. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  9.079
  Пол:
  Женски
  А нели снимија и филм или се лажам? Имаше скоро премиера, за втората сезона беше? :)
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  за втората сезона беше тоа
   
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.903
  Пол:
  Женски
  Серијава почна на Алфа, денес втора епизода.. секој работен ден од 22.00 мене ептен ме бендисува
   
 14. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.147
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Јас сега повторно ја гледам серијата на РТС сателитскиот канал на кабловска и многу ми се допаѓа серијата и многу ми е интересна!:l:На Алфа не ја гледам бидејќи на РТС се многу понапред,а на Алфа дури сега ја почнаа серијата!8)Највеќе ми се допаднаа епизодите кога гостин на журките на академијата беше пејачот Владо Георгиев и кога со една негова песна се илустрираше љубовната состојба на членовите на академијата бидејќи сум многу чувсвителна на такви моменти во сериите и филмовите илустрирани со познати песни за доловување на емоциите на ликовите!:hug::l:И секако,многу ми се допадна и крајот на серијата кога сите дипломираа,свечено добија воени чинови и сите си ги средија животите и конечно се си дојде на своето место во серијата!:hug::l:
   
 15. daks

  daks Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2014
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  57
  луѓе дајте линк да гледам на нет онлајн :(
   
 16. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  467
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.336
  Пол:
  Женски
  Серијава ја гледав на Алфа и многу ми се допадна. Најинтересни ми беа машките.
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  22.093
  Пол:
  Женски
  Of kolku sakam pak da ja gledam serijava :( i ke ja gledam ama online :D mnogu sakam voeni filmovi/serii seedno pa taka i so ovaa , edvaj cekav da pocne , a ako slucajno ispustev nekoja epizoda , si ja vrakjav na tv-teka obavezno . Poslednite nekolku epizodi gi gledav duri po dvapati . Inaku na alfa tv ja gledav :) krivo mi e sto e kratka serija , a e mnogu ubava . Najinteresni mi bea Stole , Zimce , Sasa i Ris
   
 19. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  911
  Допаѓања:
  867
  Ја даваат на РТС сателит, секој ден од 20 часот, освен сабота и недела. Има реприза другиот ден околу 16 часот.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  22.093
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram na informacijata :* :)