1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возачка дозвола (и сè е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

  1. Rakometar

    Rakometar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Машки
    Прво одиш на 20 часа теорија(5) дена после од кога ќе ги ислушаш часојте почнуваш да возиш со инструктор 36 часа (18 дена) потоа со документите од авто школата одиш во испитниот центар да пријавиш тестови.
     
  2. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Не, ниеднаш, само ја држеше.
     
  3. blady

    blady Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Луѓенца малку сум во бунило, ќе полагам тестови за неколку дена и на две прашања како што се сеќавам предавачката на теоретска беше кажала дека имало демек измени т.е. нов закон/мерка па да ве прашам можеби се има паднато на некој и кој е точниот одговор..
    Прекршочна санкција забрана за управување со моторно возило од шест до 12 месеци, ќе му се изрече на возачот кој надвор од населено место се движи со брзина над дозволената, поголема од:
    (Впиши ја брзината во км/ч) пишува 70.... А мислам она ни кажа 80, додека за другото исто вака гласи прашање само внатре во населено место пишува 50, а она ни кажа 60... И сега по што да се водам за точно?
     
  4. Ena05

    Ena05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2019
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    479
    Пол:
    Женски
    Секако дека имаш шанси. Еве јас сум таков пример, и полигон и градска положив од втора. Без врски! :!: И јас не знам како успеав, од толку стрес, страв и паника дека нема да успеам низ магла го паметам полагањево :rofl:
     
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  5. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    И мене така ми направија вториот пат и знаев дека ме спремаат да паднам за пари. А првиот пат беше моја грешка зошто се потресов ептен :D Иначе се им е испланирано, кој да помине кој не. Јас третиот пат полагав прва и поминав. Не се нервирај, се е за пати, за жал. Ти посакувам следен пат да положиш.:*
     
    На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    Трета среќа е моја :D Од денеска официјално возач. Сите што полaгате ви посакувам најмногу среќа и НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ! Се че си дојди по себе. И да ги поздравам хејтерите од темава кои велеа како јас сум имал врски. На 1 тестови и полигон и на 3 град. Сето вкупно ме кошташе околу 37,600+ - Испитен центар АМ Битола / Прилеп .
    Инаку овој мие нов акаунт, стар jdm ама добив бан за глупа причина околу лгбт...
     
    Последна измена: 2 септември 2019
    На vaterpro, ZAHRA, smooch и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Fantasy33

    Fantasy33 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2019
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.025
    Пол:
    Женски
    70 и 50, бар вака беа јас ко полагав пред 2 месеци и ништо ни немаа спомнато за измени. Сепак одговорот што го пишува во точни, тој треба и да го заокружиш, бидејќи системот ги прегледува според тие одговори
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    2.572
    Пол:
    Женски
    Вие што положивте, пишете на што најмногу обрнувавте внимание додека возевте:?:
    Некои tips and tricks споделете?
     
  9. Fantasy33

    Fantasy33 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2019
    Пораки:
    765
    Допаѓања:
    2.025
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно пешаци, првиот пат заради тоа паднав, а и не бев опуштена многу. Од втор пат положив и не ми беше толку страв колку првиот пат. Само опуштено и не мисли на комисијата и обавезно обрнувај внимание на пешаците, бидејќи ги има секакви, наеднаш притрчуваат без да очекуваш и сл. Со среќа на сите идни возачи :D(fingers)
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    50 во населено / 70 надвор од населено; 110 пат резерв. за моторни возила; 130 автопат. Се шо пишува на офиц. страна од мвр-тестовите е точно.
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Колку е точно цената на уплаќање тестови само? Во петок треба да уплаќам, а заборавив да прашам у автошколата.:drunk:
     
  12. Rakometar

    Rakometar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Машки
    2200 Денари
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Мене ми рекоа 2600 за тестови во автошколата.Иначе сакам да прашам дека идам на работа во 3 смени ќе морам да барам термин кога ќе бидам 2ра смена или 3та.Дали од испитниот центар имаат разбирање за овие работи? Ајде ве молам за тие што сте од Скопје да ми кажете,затоа што се нервирам незнам што да очекувам..
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Koга ќе отидеш таму со уплатница, вработениот ќе ти понуди денови со термини и бираш кога си слободна и тој ти го закажува. Имај предвид дека термините ги кажува само за тестови, за полигон и градска прво мора да те внесе во систем дека закажуваш на тој датум па да го даде терминот и после нема назад.
    Ако во моментот не ти одговараат термините за тестови што ќе ти ги понуди, можеш после некој ден да закажеш на други термини што ќе се отворат а уплатеното ќе ти стои.

    Не знам само дали може презакажување тестови, полигон и градска едвај може
     
  15. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Значи за тестови може кога сакам јас, а за полигон и градска кој термин го дадат они тогаш ли?
     
  16. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Да, за полигон и градска го бираш само денот, а датумот излегува компјутерски кога веќе ќе те внесе и ако не ти одговара терминот не може да откажеш. Малце нема смисла така али тоа е.
     
  17. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Благодарам многу
     
    На Tan4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    И за полигон си бираш кој ден сакаш од каде и колку саат. Они ти кажуваат кога е слободно и од тие термини одбираш. Јас полагав летно време и знаев дека во 11 нема гужва и си одбрав сама во толку ч и од кај да тргам.:)
     
  19. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Како може да бираш за полигон кога од едно место се трга? Да не мислеше за градска? Извини али не те сватив. Дајте уште искуства споделете мн ќе ми значи.Меѓутоа утре ќе се јавам во Испитниот центар зошто сите различно ми кажуваат..
     
  20. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Само за градска ова важи, видов и за тоа прашуваш. Полигон си бираш ден, знам дека сите што полагавме бевме собрани на куп по презиме мислам не викаа и кога ќе ти дојде ред тогаш.