Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

 1. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.953
  Паднав денес градска, па и очекував искрено. Прв пат ми е, но нема откажување :D
   
  На Волшебникот му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.953
  Да ве прашам колку пари е ако уплаќаш градска по втор пат? Сега се јавив во испитен ми кажаа друга цена и друга уплатница сум требала да земам од кај нив. Една уплатница била 500 и нешто а другата 100 и нешто. Не ми е јасно дали и тие 2100 што ги плаќаме или само овие? Итно ми е потребен одговор. Благодарам
   
 3. Tamci94

  Tamci94 Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Polagav pred nekolku meseci. Ne mi teknuva tocno za cenata, no znam deka sekoe sledno polaganje e poskapo. Otidi i zemi si novi uplatnici. Razlicni se.
   
 4. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.446
  Допаѓања:
  13.997
  Пол:
  Женски
  Дали би бил некој фин да ми објасни како оди постапката за полагање за возачка?
  Планирам да упишам часови.
  како иде по ред, што се учи, колку часа теоретска колку полигон.
  ?
   
 5. Tamci94

  Tamci94 Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ова мислам ќе ти помогне :)
  https://www.pravdiko.mk/postapka-za-polagane-vozachki-ispit/
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  5.077
  Пол:
  Женски
  Јас оваа недела полагам по трети пат.
  Вреди ли пак да земам додатни?
  Првиот и вториот земав,па пак паднав.
  А,се мислам,искрено...
   
 7. Волшебникот

  Волшебникот Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  Не, не фрлај пари за џабе. На 3 или 4 пуштаат само биди скконцентрирана.
   
  На candy.cane и GirlRose им се допаѓа ова.
 8. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.953
  Ќе сакаш ли да ми пишеш за што те бутнаа? Јас паднав прв пат, на престројување. Несакаше никој да ми даде предност но и очекував дека ќе паднам. И јас се мислам дали да земам за 2риот пат дополнителен но искрено за првиов пат имав земено и се чуствував некако посигурно. Па би зела и за 2риот пат, иако стварно што се многу пари многу се...
   
 9. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  5.077
  Пол:
  Женски
  Јас не сум од Ск,ама вториот пат ми се паднаа комисија од Ск.
  Првиот пат јас паднав поради тоа што правев мн грешки.Тие лево,јас десно.
  Вториот пат ме тераа да возам во најголемиот шпиц,ме убедуваа да возам трета на места кај што нема шанси за трета.
  Ме прашуваа што знак сум поминала.Ме заебаваа на кружни.Катастрофа се на се :)
  Веќе немам ни желба за полагање искрено.
  Кога гледам се какви поминуваат со врски и ги тераат да возат на улици што ич не се прометни ептен ме демотивира...
  Ама,тоа,ќе биде,се надевам :)
   
  На candy.cane и tamche995 им се допаѓа ова.
 10. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.953
  Знам, многу се заебани но нема откажување. Ти држам среќа :)
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  4.940
  Пол:
  Женски
  Не се нервирај, нормално е да те замараат кога сакаат квота за денот да си исполнат. Јас првиот пат паднав, втор пат положив. Истата комисија беше двата пати. Првиот пат ми беше роденден, ги нудам крем банани (претходно частев на факс, затоа имав со мене), увредени зашто ги нудам, ќе ги виделе другите кандидати, не било во ред. Ко божем мито со крем банана ќе давам :D. Вториот пат беа толку весели уште добар ден кога реков знаев дека ќе положам уште нетргната од паркинг. Лаф муабет цел пат си правеа со мене. Не е толку до твоето возење колку до нивното расположение. Не е во ред што е така, ама барем да не се нервираш. И јас планирав да паднам барем 2 пати уште часови кога зимав.
   
  На candy.cane, Yeeah и GirlRose им се допаѓа ова.
 12. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  1.953
  Дали зимаше дополнителни? :) фала за одговорот и вистинска среќа е да положиш и од 2р пат мислам, браво.
   
 13. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  4.940
  Пол:
  Женски
  Само 1 час дента пред полагањето. Не ми требаше нешто посебно, ама бидејќи полагав на колата со која возев часови, чисто да се потсетам.
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  5.077
  Пол:
  Женски
  На што најмногу треба да се внимава во голема гужва на гратска?
   
 15. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  934
  Пол:
  Женски
  Престројување
   
 16. Илина Дол

  Илина Дол Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  ај честито :) а која рута ја возеше ?
   
 17. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  4.940
  Пол:
  Женски
  Имам положено пред 6-7 години, ама фала :)
  Од зоолошка, низ дебар маало, до јосип броз и назад пак низ дебар маало.
   
  На Илина Дол му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Волшебникот

  Волшебникот Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  Не се откажувајте. Тоа им е рутина, мора да ти ги земат парите. Немој ни грам да ги поткупите ниту па честало да му дајте оти гледам некој 4пати паднал го штавиле 12.000 па и вкафана ги однесол. Тоа е ланец, мафија. На 3пат пуштаат завиди ептен ако си дибидус тогаш на 4 или 5.
   
  На Yeeah и GirlRose им се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.107
  Допаѓања:
  88.442
  Пол:
  Женски
  Па не би рекла дека само тие шо не знаат ги пуштаат од 4-5-6ти пат. Во Ск тоа е непишано правило, сите што ги знам од 5-6ти пат положуваат. Ретко некој од 1-2-3 шо кога ќе рече "без врски ме пуштија" просто не ми се верува зошто колку и беспрекорно да возиш ако сакаат намерно буткаат. Ептен ако ти се посреќи па да те пуштат. :?:
  Како и да е, во најмала рака под 1000 евра за една возачка не се проаѓа. Машинерија за пари им е целиов бизнис.
   
  На Yeeah и tamche995 им се допаѓа ова.
 20. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  777
  Пол:
  Женски
  Парите секако ќе ви ги земат. Дали со поткуп, дали со тоа што ќе полагате 5 пати и ќе се стресирате, небитно. Работата е, што како изминуваат обидите, добивате се полесни рути и така успевате да положите. Дека тие прават тензија, прават. Ама и дека почетник тешко да се снајде во хаосов особено насабајле, исто стои. Јас секој пат кога паднав правев ултра глупи грешки, што и сега може ги правам ама неам комисија до мене :P