1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возачка дозвола (и сè е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

  1. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Добро е и што воопшто положил ако му биле пак истите , :)
     
  2. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    аааа не други беа..имал среќа
     
  3. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Ај се надевам и јас ќе имам среќа следниот пат, :) веќе двапати истите ми се паднаа и за глупости ме бутнаа...ццц..
     
  4. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Имам возачка од 18 години но од почеток не почнав да возам и сега ми е малку потешко.
    Сакам да ве прашам вас поискусните возачи колку време ви беше потребно да се ослободите и да стекнете рутина???
     
  5. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    И јас положив на 18 и одма почнав да возам со нашата кола, прво со придружба, па после 1 месец и сама и искрено најмногу се ослободив и стекнав сигурност и самодоверба како возач дури возев сама. Тогаш бев најмногу сконцентритрана и секогаш ми беше умот тука и најмногу внимавав и размислував со своја глава зашто никој не ми кажуваше ништо и морав сама да се снаоѓам во секоја ситуација. И колку повеќе време поминував возејќи - толку повеќе се навикнував и ми одеше полесно и се послободна бев. Ти препорачувам најпрво, дури се поднавикнеш и подослободиш ( дека немаш возено подолго време), да повозиш некое време со некој поискусен од тебе, па после пробај и сама и само биди сконцентрирана на тоа што го правиш и имај самодоверба и биди сигурна во себе, сигурно ќе успееш! Среќно! :*
     
  6. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Возењето добро ми оди ама паркирање некогаш го погодувам а некогаш ко анти талент се губам :lol: Може ми треба повеќе искуство...од пред две год имам возачка ама еднаш на 3 месеци седнувам во кола.Само се канам секој ден и пак ништо само изговори си наоѓам некои :@ ее се изнервирав сега :lol:
     
  7. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Положив на 18 години, на тестови еднаш паднав, не ги научив само си ги читав и мислев дека ќе можам да го распознаам точниот одговор, али се зезнав. После положив се :) Откако положив веќе не седнав на волан никогаш :( и сега се чувствувам исто како да немам полагано и како никогаш да немам возено:(
     
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.778
    Допаѓања:
    131.205
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Денес поминав околу 300 км. Обожавам кога сум во кола, особено надвор од град.
     
  9. drugar

    drugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    17
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Имам возачка од 18 години и во овие 4 год. сообркајка преживеав и си немам гајле, обожавам да му ја џапнам колата на татко ми да киднам негде . А и ние жените сме попретпазливи , мажите несакаат да се потценат ( тие се најдобри :) ,ама не се совесни некои дури ,,незнаат што е тоа ,жмигавец,,или не го гледаат како оној што ме бапна и ме престигнуваше на раскрсница со стотка.
     
  10. Mandarinna88

    Mandarinna88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    116
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Одамна не сум се логирала да оставам коментарче тука, многу ми е мило што ви се допаѓа темата инаку нема потреба од извинување и редактирање се што е поврзано со шоферирање е добродојдено =) и бидејќи ја направив темата кога немав положено, морам да се пофалам дека од август сум веќе шоферКА,хахаха - за паркирање НЕ МЕ ПРАШУВАЈТЕ :( РИКВЕРЦ???? Паркирање меѓу две коли?? Јаааа ниииисааммм одавввдееее ! :(((((( хаахахахаха
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Немам возачка (-18) и не сакам да возам бидејки не ја поднесувам миризбата во автомобилот, каде и да одам :puke:
     
  12. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Возам, гајле си немам, само си имам огромен проблем со паркирање. Мора да има оставено место за две коли потоа јас да се паркирам :lol: Епа сеа јбг, се е пракса, убаво ми е испраксирано се останато ама ете ова паркирањето ми е смрт !
     
  13. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Еве уште малку ќе направам 2 години па ја окупирам колата целосно ..
    Обично не знам да се оценам сама себе ама еве го коментарот на другите: тебе ти фали подобра кола, па ај на трки да одиш, а не низ Ск да возиш вака :)
     
  14. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Немам уште возачка,два пати си паѓам ко круша,ќе видиме сега трета среќа :whew:
     
  15. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Јас имам возачка, но возам како камиказа, посебно ако сум на штикли. Многу пати ми се имаше случено ако се исплашам од некоја кола да го пуштам воланот :) За среќа го надминав тоа, фала богу без екцеси. Паркирање ми е научна фантастика, секогаш сопатникот ми паркира ако го има арно, ако не ја оставам кај што има преголем празен простор. Исто често заборавам кај ми е паркирана колата :@ Се на се, со дробни маки возењево ми оди :x
     
    На Srekicka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.517
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Машки и спретно,со гордост кажано!
    Ништо не ми е проблем,па дури и пцујам ако треба!
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Исто и ја, дури обожавам деликатни ситуации за паркирање и со гордост на крај искачам од кола со насмевка, небаре цел свет ме гледа, и „видете кај се паркирав“ ми пишува на чело :rofl:

    не да си пцујам, парче праам
    а иначе вака надвор од кола, ич не знам да пцујам, не ми ни иде да пцујам, не ни сакам
     
    На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    eeeeeeeeeeeee не си шофер ако не пцуваш. Јас денес и вчера најмалку 30 несовесни пешаци пропцував, еден пар и ќе ги натепав за малку, навистина без осет пууууууууу п.м имаат пешачки на еден и пол метар од нив, а тие си минат каде сакаат.... Ма ајт сиктер :swear:
     
  19. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    Јас одамна си имам кажано дека не сум за шофер. Како прво сум многу нервозна, нема да издржам на семафор пола саат, второ голем страв имам од разминување со големи возила,трето сакам друг да ме вози,а не јас да се замарам.Кога завршив средно татко ми цело лето само за тоа збореше,ама јас си се спремав за факултет и ништо од тоа. Така што мислам дека јас во животот шоферска кариера нема да имам :!:
     
  20. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Возачка дозвола (и се е можно). Какви возачи сте Вие?

    :D :D :D се изнасмеав...иста сум и јас, се пронајдов во постов :lol: