1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Возачка дозвола (и сè е можно). Какви возачи сте вие?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mandarinna88, 15 јуни 2010.

  1. DushkoFH

    DushkoFH Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2017
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Машки
    Коректно кажано! :)
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Belabela

    Belabela Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Возам 2 години,значи од 16 ипол години така нешо и замислете 3 пати ме бутнаа градска и секое уплатување скоро 70 евра трошок ( уплата,допунски ,користење возило ) сеа полагам по 4ти пат ..се нервирам пукам.Што се однесува до комисијата еднаш ми се паднаа помеки али и тие ме бутнаа .Мојот инструктор стана комисија и ми кажа дека дента пред полагање ако имало пример 60 кандидати само 5 или 10 да ги пуштат наредба било тоа ИДИОТИ
     
    На Cinnamon Bun му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.912
    Пол:
    Женски
    Не се замарај ти со тоа колку пуштаат и слично, факт е дека бутаат за ситници тоа го знаеме сите но ти фокусирај се на возењето. Тоа со возењето предходно може кај некој и како минус да се покаже, ти вози си според правила и прописи и пробај да бидеш смирена и ќе си положиш. Мисли само на возењето и почитувај што ти кажуваат, ќе си положиш и ќе возиш но сега како легален возач со положено. Со среќа
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ..barbie..

    ..barbie.. Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    673
    Допаѓања:
    656
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки. Да ви се пофалам, денес положив градска. Тестови и полигон од прва, а градска од 5 пат. Ви посакувам среќа на сите, со лесно, повеќе внимание и помалку трема. Што е ваше, ќе си дојде. Кога полагав четврти пат, многу се разочарав и ептен тешко ми падна, па направив пауза од 2 месеци. Инаку пред секое полагање земав по 2-3 дополнителни часа со инструкторот, освен пред првото полагање кога извозев плус 6 дополнителни часа.. Конечно денес ми падна камен од срце.
     
    На Pretty Woman, christinnn, Cinnamon Bun и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Sunflowergirl

    Sunflowergirl Нов член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Jas zaboraviv da napisam,poloziv gradska vo petokot,od 2 pat.Pred polaganjeto imav cas so instruktorot I ne vozev bas sjajno ali koga polagav bev smirena I polozivKomisija stvarno si bea fer lugje,vozev pola saat tocno..inace custvoto koga vi cestitaat na kraj ne se opisuva so zborovi (barem jas mislam taka).Mene mi trebase 3ipol meseci se vkupno za da ja zemam vozackata I edno 650evra ..sekako I mnogu zivci I citanje na tugji iskustva po internet.Ete toa imam da kazam,vi posakuvam srekja na site vas sto polagate:)
     
    На CoCoGiiiRL, mariz и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
  6. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Јас па градска положив од трета, ама последниот пат воопшто не сакав да дојдам мк на полагање, ама почнаа сите да ме караат и дојдов, и онака ја извлечкав од фебруар до октомври. И од што сакав да биде се перфектно си најдов супер инспектор во Скопје што увиде каде најмногу не знам и тоа го работевме (тоа што во моето гратче не ми го објаснија) , и супер задоволна од инспекторот си направив 10 часа и после си појдов да полагам градска и положив.
    Ако не положев и тогаш сигурно ќе се од кажев. И сега во мк кога сум не возам кола, зашто немам малечка, а во Шведска сите што ги возам се големи, само што ме нема запрено полиција да ме провери, додуша двапати се спасив од блок и тоа баш кога бев без возачка, сега не ми е гајле, стресот помина.
     
    На Cinnamon Bun и Animali им се допаѓа ова.
  7. Belabela

    Belabela Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Сепак не положив дури по 4ти пат. Ја стварно не знам дали се нормални ..Возев 24 минути ,толку добро возев што бев сигурна дека на крај ќе ми честитаат но се случи спротивното,ми идеше да ги исплукам тројцата ..Ми рекоа сум имала убава вожња ,но да сум внимавала на пешаци ( еден лудак ми излета како да го брркаат и тоа пред пешачки ,не на пешачки ) и со жмигавци ( два пати заборавив ) не змаете шо се не ми правеа " иди право А? Ајт лево лево .. ај не десно иди .. срамота
     
    На candy.cane и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
  8. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.912
    Пол:
    Женски
    Значи не се виновни тие, сепак си имала грешки. Не се разочарувај, тоа го прават на сите не дека ова ти е некоја утеха.. Но земи еден период смири се, потоа со повеќе самодоверба во себе уплати.
     
    На Cinnamon Bun и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. En89

    En89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Може искуства за полагање од дебар маало?
     
  10. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    264
    Пол:
    Женски
    Колку дена беа теоретските часови? Одамна беше сум заборавила
     
  11. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.716
    Допаѓања:
    54.912
    Пол:
    Женски
    5 дена.
     
    На Animali и Marina*F им се допаѓа ова.
  12. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    264
    Пол:
    Женски
    Која автошкОла, инструктор ?
     
    На Trxmx му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Trxmx

    Trxmx Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2016
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Автошкола Виза, се наоѓа во аеродром карши скопјанка, инструктор ми беше Никола. Искрено можам да кажам дека сум задоволна. Ако некој сака да ме праша нешто поконкретно, нека ми пише слободно. :)
     
    На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.550
    Допаѓања:
    151.122
    сигурна сум дека знаеш со мк возачка дека една година смееш да возиш во Шведска
     
  15. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Да знам, ама тоа од кога ќе ме застанат , ама потоа ќе можат да ми ја сменат без повторно полагање (освен ако не направам некоја глупост)
     
  16. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.550
    Допаѓања:
    151.122
    како мислиш ке ти ја сменат?
    не од коа ке те застанат
    коа ке те застанат ке ти го провере престојот
    една година од коа си дошла ако у меѓувреме си положила од денот кога си положила
     
  17. kathy es

    kathy es Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Дали знаете некој сајт за вежбање теорија, онлајн?
    Благодарам.
     
  18. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Појас обавезно, трепкачи пред секоја промена на правец, ама за жал има неписмени и мора и поради нив да се внимава :|
     
  19. Cinnamon Bun

    Cinnamon Bun Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2017
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    5.986
    Пол:
    Женски
    Имаш повеќе од доволно на страната од мвр, потполно истите се паѓаат така да не ти требаат други извори, само научи си ги тие.
     
    На Animali и kathy es им се допаѓа ова.
  20. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Кликни "започни испит"

    http://etest.amsm.mk/Main.aspx?Language=MK&Category=B
     
    На kathy es му/ѝ се допаѓа ова.