1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Воин (Warrior) [2011]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 13 јуни 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  579
  Прекрасен филм кој мора задолжително да се гледа.
  Еден од најдобрите филмови за 2011 година

  Приказната се однесува за татко и двајца браќа и нивниот нарушен семеен однос, покајувањето, помирувањето и се останато што се случува помеѓу нив прикажано преку приказната во филмот која нема да ја раскажувам во детали(затоа што во таков случај филмот нема да ви биде интересен со однапред позната содржина) оставам на вас да го гледате
  Улогите во филмот ги толкуваат: Џоел Едгартон, Том Харди, Ник Нолти, Џенифер Морисон
  Режијата е на Гевин О Конор
  Филмот имаше номинација за оскар за споредна машка улога за Ник Нолти кој беше одличен во улогата на проблематичниот татко но исто така одлични во улогите беа и Џоел Едгартон и Том Харди.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  Сум го гледала и иако не обожавам многу филмови со бокс и тепање, бев пријатно изненадена колку ми беше забавен филмот. Го препорачувам!
   
 3. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  Филмов така ми стои симнат. Не знам зошто до сега не сум го гледала.
  Tom Hardy баш ми се свиѓа. Посебно во филмот THIS MEANS WAR :)
   
  На ivence69 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.097
  Допаѓања:
  43.538
  Пол:
  Женски
  Филмов еднаш ми е гледан, арен е ... :D
   
 5. Sandokan123

  Sandokan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  6
  досадно на почетокот,ама послееееее
   
 6. Pussycat

  Pussycat Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Filmot enajubaviot sto sum go gledala vo posledno vreme,tom hardy Omg.i jas ne obozavam filmovi so tepanje ama go gledav zaradi ovoj seksi britanec,I sum voodusevena od istiot.