Восок за депилација без ленти

Дискусија во 'Тело' започната од S4R4, 3 март 2017.

 1. S4R4

  S4R4 Нов член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj znae kade se prodava toj tvrd vosok za depilacija sto go koristat na kozmeticar vo SK? Sto se vadi so prst, mislam deka vo kutija se prodava
   
 2. MostSweetGirl

  MostSweetGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Здраво јас користам таков восок го купувам на пазар зошто само таму сум успеала да најдам малите се 60 ден а има и голем 150 ден. Поздрав
   
 3. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  Може слика?
   
  На MostSweetGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MostSweetGirl

  MostSweetGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  14896180503572066972180.jpg
   
  На Acka22 и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 5. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.269
  Допаѓања:
  8.114
  Пол:
  Женски
  @MostSweetGirl Ке сакаш ли да објасниш како го користиш? :)
   
  На MostSweetGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MostSweetGirl

  MostSweetGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Го топлам во едно старо гезве земам дрвено стапче (со такви на лекар грлото што ни го прегледуваат :hai:) и мачкам па со прст (кој претходно го мрцнувам во восок) повлекувам додека не е засушено . Првиот пат ми беше тешко додека се навикнав не знаев како да повлечам ама сега сум експерт и многу сум задоволна ни поткожни влакна ни бубулици. Се надевам ти помогнав ;)
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  570
  Во тврда состојба ли е восоков? Се става во ѓезве само восокот или се додава уште нешто?
   
 8. MostSweetGirl

  MostSweetGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Секако дека е во тврда состојба и не се додава ништо готов си е кога се растопува станува како мед
   
  На Acka22 и lovatolover им се допаѓа ова.