1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во дилема за две работи :/

Дискусија во 'Канта' започната од macuska23, 26 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. macuska23

  macuska23 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Стварно не знам што се случува со мене. Пред една недела почнавме да имаме односи со дечкоми .. се беше во ред .. но сега долу кај вагината многу ме чеша, не знам дали е од депилацијата или од нешто друго, а воедно почнува претерано да ми се лоши, можеби си правам многу филмови.. а и таква сум по природа и нештото да не е така и да знам дека не е така, сепак си правам филмови. Некогаш помислувам дека можно е и да сум бремена макар што знам дека не можи толку брзо да се појавуваат симптомите. Што мислите вие ?
   
 2. Mili-Vanili

  Mili-Vanili Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Најпрво треба да кажеш какви се односите, заштитени или не? Исто така мислам дека е премногу рано за да имаш било какви симптоми на бременост. Многу е битна хигиената пред и после секој однос на двата партнера така да тоа што те чеша е можеби некоја "инфекција" која ти се појавила, но пробај да се измиеш со чај од камилица, можеби ќе делува смирувачки (и мене често ми се случува, но брзо поминува), и исто така ако си ептен тазе депилирана, можеби кожата ти е иритирана но без грижа брзо ќе помине :)
   
 3. Filiposka

  Filiposka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Имаш тема за поставување на твоето прашање и нема потреба нова да се отвора......прво разгледај па после пишувај ;)

  seks/intimni-prasanja-problemi-i-soveti-t820/
   
 4. macuska23

  macuska23 Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Mili-Vanili не ни се заштитени односите а се надевам дека и хигиената е во ред .. сепак ќе пробам со чај од камилица, фала ти :) а иначе filiposka, не забележав дека имало ваква тема :)
   
  На Mili-Vanili му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.