Во животот сакам барем еднаш да...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Broken♡, 10 мај 2019.

 1. Broken♡

  Broken♡ Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  283
  Пол:
  Женски
  Секој од нас сака барем еднаш во животот да искуси одредени работи или посети одредени места. Оваа тема е за тоа. Споделете работи кои би сакале да ги искусите, места кои би сакале да ги посетите итн. барем еднаш во животот.
  (Ако темата е дупла - канта)


  Јас на пример сакам да пробам банџи џампинг. Ми изгледа страшно но е нешто што сакам да го пробам пред да го напуштам светов.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 'japan

  'japan Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  ја посетам Јапонија, Германија, САД.
  Имам секс - оти до сега сум немал и истиот да го почувствувам и психички и физички
   
  Последна измена: 13 мај 2019
  На Broken♡ и *Ane* им се допаѓа ова.
 3. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  7.985
  Пол:
  Женски
  Летам со падобран.
  Пробам банџи џампинг.
  Работам во Америка.
  Одам на Малдивите.
   
  На Broken♡, Herrera, Iva9612 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.146
  Пол:
  Женски
  Ја посетам Кина;)
   
  На Broken♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.214
  Допаѓања:
  25.514
  Пол:
  Женски
  Во животот сакам барем еднаш да...
  Ги посетам Истанбул, Исланд, Швајцарија, Тајланд :inlove:
   
  На Broken♡, melnicanecot и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 6. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  3.161
  Пол:
  Женски
  Да успеам да искачам некој голем планински врв,
  Да возам мотор yamaha r6,
  Да летам со падобран,
  За посетување места имам баш долг список, ама еве на прво место нека биде Виена бидејќи имам една личност таму што сакам да ја запознаам.
   
  На Broken♡ и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  671
  Допаѓања:
  3.392
  Во животот сакам барем еднаш да
  1.Да пробам Параглајдинг
  2.Да гледам финале Милан - Интер на Сан Сиро
  3. Да живеам некое време на Сибир
   
  На Broken♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  329
  Пол:
  Женски
  1.Да одам во Бали, со дечко ми.
  2.Да издадам книга
  3. Да работам како професор некое време
   
  На Broken♡, darlingdragon и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.778
  Допаѓања:
  19.186
  Пол:
  Женски
  Да пробам банџи џампинг , скокање и летање со падобран , да возам хеликоптер , да добијам симболична сума на лото ( или игри на среќа ) , да бидам 24 часа сама со себе ... to be continued !
   
  На Broken♡ и diskreten32 им се допаѓа ова.
 10. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  7.756
  Пол:
  Женски
  Прво нешто што ми текна е да пробам трава. :D
   
  На Ygritte, Broken♡, diskreten32 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  492
  Пол:
  Женски
  да летам со падобрам,банџу џампинг,ролеркостер,да одам на патување без куфер...
   
  На Broken♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Да идам со мм на круз околу светот.
   
  На Broken♡, cresa-jagoda, mentalmk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.603
  Допаѓања:
  19.176
  Пол:
  Женски
  -да летам со падобран :worried:
  - да одам на Tomorrowland
  -да одам било каде во САД
  -да одам во Дизниленд :D
  -да пливам со делфини :inlove:
  -да одам на одмор со другарки/партнер на некое егзотично место
  -да отидам на авантуристичко патување
  -да отидам во Дубаи :inlove:
  -да го посетам Таџ Махал
  -да си купам добра спортска кола и да се тицам некаде :makeup: :lol:
  Сега за сега волку ми текнува, има уште мал милион работи што сакам бар еднаш да ги направам
   
  На Broken♡, Snowflake97, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  23.833
  Пол:
  Женски
  Барем еднаш да имам прилика да присуствувам на гренд-слем финале во тенис и во машка и во женска категорија (по можност да игра Серена ):)
   
  На Broken♡, Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.045
  Допаѓања:
  34.967
  Пол:
  Женски
  Барем еднаш:
  - да ги посетам Шведска, Швајцарија, Јапонија, Англија
  - да појдам на егзотичен одмор со дм
  - да летам со падобран
  - да појдам на концерт на Тејлор Свифт
  ...
   
  На Broken♡, Snowflake97, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  14.168
  Пол:
  Женски
  Да направам асален муабет се него, да го запознаам.:inlove:
   
  На Broken♡, cresa-jagoda и diskreten32 им се допаѓа ова.
 17. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  1.372
  Пол:
  Женски
  Би сакала да искачам некој висок планински врв (и сите во Македонија!!) , да истрчам маратон, да летам со падобран .... :wasntme:
   
  Последна измена: 14 мај 2019
  На Broken♡, zhap4e и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.758
  Допаѓања:
  138.801
  ....да си родам дете:)
   
  На Askopje, Love 83, Broken♡ и 12 други им се допаѓа ова.
 19. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  2.550
  Пол:
  Женски
  Да одам на одмор на егзотична дестинација :d: и да возам некое бесно ауто 8)
   
  На Broken♡ и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 20. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  5.325
  Пол:
  Женски
  Би сакала барем еднаш да ги посетам Бали, Тајланд, Малдиви, Куба, Мексико, Јапонија, Колумбија, Аргентина. Не се само овие :D
  Многу скромно нели?^_^
   
  На Broken♡, Snowflake97, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.