1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во кое училиште да останам

Дискусија во 'Образование' започната од taj, 4 јуни 2013.

 1. taj

  taj Активен член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Здраво на сите :D не најдов ваква тема а многу ми треба ваше мислење па затоа ја отворив темава.Вака има 13 год живеам во кисела вода и оваа година завршувам 7 одд .Другата година ке бидам 8 ама догодина се селам во Ѓорче и сега незз што да правам дали да останам во ова училиште во кое што учам или да учам во училиштето во Ѓорче бидејки ми е последна год незз што да правам :| .Ќе ве замолам да дадете некој совет што да правам
   
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  9.349
  Па останиси во тоа училиште кое си учела до сега,јас мислам дека не би требало да ти е проблем за уште една година.
   
 3. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.256
  Допаѓања:
  2.789
  Пол:
  Женски
  Зависи колку ти се драги оние со кои што учиш во моментов.
  Доколку имаш навистина добри другарки таму, мислам дека не вреди да се префрлаш.
  Е сега јес да школото ќе ти биде далеку, ама па сепак последна година ти е од основно и што знам поубаво е да ја прославиш полуматурата и сите тие работи со нив.:?:

  Сепак ова е мое мислење, а ти си знаеш како ти е подобро.:)
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Се работи за една школска година...патувањето со градтски автобус не е ништо страшно...и онака најверојатно тоа ќе те чека за во средно школо...познавам и помали од тебе што патуваат за во основно училиште.
  Мој совет ти е да си го завршиш училиштето таму каде и што си почнала.