Во кое училиште да останам

Дискусија во 'Образование' започната од taj, 4 јуни 2013.

1. taj

taj Активен член

Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Здраво на сите :D не најдов ваква тема а многу ми треба ваше мислење па затоа ја отворив темава.Вака има 13 год живеам во кисела вода и оваа година завршувам 7 одд .Другата година ке бидам 8 ама догодина се селам во Ѓорче и сега незз што да правам дали да останам во ова училиште во кое што учам или да учам во училиштето во Ѓорче бидејки ми е последна год незз што да правам :| .Ќе ве замолам да дадете некој совет што да правам

2. baby-star

baby-star Популарен член

Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.052
    Допаѓања:
    6.130
    Па останиси во тоа училиште кое си учела до сега,јас мислам дека не би требало да ти е проблем за уште една година.

3. Sanniii

Sanniii Популарен член

Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.216
    Допаѓања:
    2.061
    Зависи колку ти се драги оние со кои што учиш во моментов.
    Доколку имаш навистина добри другарки таму, мислам дека не вреди да се префрлаш.
    Е сега јес да школото ќе ти биде далеку, ама па сепак последна година ти е од основно и што знам поубаво е да ја прославиш полуматурата и сите тие работи со нив.:?:

Сепак ова е мое мислење, а ти си знаеш како ти е подобро.:)

4. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.267
    Допаѓања:
    14.967
    Се работи за една школска година...патувањето со градтски автобус не е ништо страшно...и онака најверојатно тоа ќе те чека за во средно школо...познавам и помали од тебе што патуваат за во основно училиште.
    Мој совет ти е да си го завршиш училиштето таму каде и што си почнала.