1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Во кое училиште да останам

Дискусија во 'Образование' започната од taj, 4 јуни 2013.

1. taj

taj Активен член

Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Здраво на сите :D не најдов ваква тема а многу ми треба ваше мислење па затоа ја отворив темава.Вака има 13 год живеам во кисела вода и оваа година завршувам 7 одд .Другата година ке бидам 8 ама догодина се селам во Ѓорче и сега незз што да правам дали да останам во ова училиште во кое што учам или да учам во училиштето во Ѓорче бидејки ми е последна год незз што да правам :| .Ќе ве замолам да дадете некој совет што да правам

2. baby-star

baby-star Популарен член

Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    9.349
    Па останиси во тоа училиште кое си учела до сега,јас мислам дека не би требало да ти е проблем за уште една година.

3. Sanniii

Sanniii Популарен член

Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.256
    Допаѓања:
    2.789
    Зависи колку ти се драги оние со кои што учиш во моментов.
    Доколку имаш навистина добри другарки таму, мислам дека не вреди да се префрлаш.
    Е сега јес да школото ќе ти биде далеку, ама па сепак последна година ти е од основно и што знам поубаво е да ја прославиш полуматурата и сите тие работи со нив.:?:

Сепак ова е мое мислење, а ти си знаеш како ти е подобро.:)

4. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    14.983
    Се работи за една школска година...патувањето со градтски автобус не е ништо страшно...и онака најверојатно тоа ќе те чека за во средно школо...познавам и помали од тебе што патуваат за во основно училиште.
    Мој совет ти е да си го завршиш училиштето таму каде и што си почнала.