Во која група на парови спаѓате?

Дискусија во 'Врски' започната од loly89, 2 август 2011.

 1. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Според истражувањата на експертите паровите ги делат во шест типа

  Куче и маче

  Станува збор за пар кој постојано се расправа во приватноста на својот дом, како и во јавност. Таквиот пар заедно го одржува магичниот круг на карање и смирување, а неретко е пропратен со страствен секс. Доколку еден од нив го прекрши пактот на доверба, тоа може да стане врска од пеколот. Нивните раскинувања се исто така многу непријатни.

  Ловец и плен

  Парот ужива во вечната потера, бидејќи едниот партнер секогаш го лови другиот. Често, кога ќе им стане досадно, парот ги менува улогите, па така ловецот станува плен и обратно. Најмногу стравуваат дека нема повеќе да му бидат потребни на другиот партнер.

  Родител и дете

  Во овој однос партнерот спрема другиот партнер се однесува како кон дете. Главна задача му е грижата и задовоолувањето на нивните потреби. Таквиот тип на однос се развива најчесто откако парот ќе добие деца или еден од партнерите стане ранлив, на пример откако ќе добие отказ.

  Идол и обожавател

  Во овој однос сè е црно и бело. Едниот партнер е „прекрасен“, а другиот го обожува. Во ваквата врска нема место за развој.

  Деца во шума

  Во оваа врска парот дели сè, од мислењата до хобито. Овој тип на врска е чест кај луѓето кои се чувствуваат несигурно. Понекогаш се толку усмерени еден кон друг што е тешко да се ѕирне во нивниот свет.

  Возрасни

  Ова е функционална врска меѓу двајца возрасни луѓе со сите свои интереси и конфликти. Често се комфорни и не се предаваат лесно на страстите.
   
 2. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  20.391
  Во која група на парови спаѓате ??

  Хмм.....Некако најмногу сличности имаме со последниот пример. :D
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Во која група на парови спаѓате ??

  Да не има уште некоја група? :wasntme: Јас не се пронајдов во ниту една :coffee:
   
 4. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  ловец и плен :lol:
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Нема толку се :worried: :)
   
 6. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Некако се пронајдов во сите по малку :D Нема таква група?? :rofl: :P
   
 7. QueenB

  QueenB Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  49
  Хм... Ловец и плен??!! можеби...
   
 8. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  По се изгледа нема :D
   
 9. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.315
  Сите групи освен последната се категоризирани, а последната генерализирана.
  Ај дека сите турци...во последната. ;)
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Куче и маче би рекла, ама в поблага варијанта, без инциденти во јавност :D
   
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Во ниедна група не се пронајдов целосно, со сите имаме некоја заедничка карактеристика. Сепак мислам дека најмногу ни одговара Ловец и плен.
   
 12. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.901
  Допаѓања:
  2.953
  Пол:
  Женски
  Деца во шума

  Во оваа врска парот дели сè, од мислењата до хобито. Овој тип на врска е чест кај луѓето кои се чувствуваат несигурно. Понекогаш се толку усмерени еден кон друг што е тешко да се ѕирне во нивниот свет.

  баш во оваа пронајдов највеќе карактеристики .. иако и во другите има по нешто :talk:
   
 13. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.197
  Допаѓања:
  43.040
  Пол:
  Женски
  Ловец и плен

  Парот ужива во вечната потера, бидејќи едниот партнер секогаш го лови другиот. Често, кога ќе им стане досадно, парот ги менува улогите, па така ловецот станува плен и обратно. Најмногу стравуваат дека нема повеќе да му бидат потребни на другиот партнер.

  Ете сме!!!
   
 14. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Па не целосно, ама најмногу ми одговара ловец и плен :D ако под постојано ловење се подразбира постојано заведување и постојано нешто ново, тогаш да, постојано го ловам дечко ми :D понекогаш ги менуваме улогите,но ретко, нема тој текнувалце за такви работи :D
   
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  3.552
  Пол:
  Женски
  Дел од куче и маче и дел од возрасни
   
 16. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  дел во куче и маче и дел во ловец и плен
   
 17. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  511
  Маче и куче |(
   
 18. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  566
  Ако гледам на тоа најблиску на што наликува мојава врска ќе кажам последното. Иако е доста расцепкано па има по некоја ситница и во останатите групи.
   
 19. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.057
  Најмногу во последниот пар.
   
 20. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.638
  Допаѓања:
  12.229
  Пол:
  Женски
  Да речеме последниот пар Возрасни ;) ама има нешто и од другите :lol: