1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вработување во EVN

Дискусија во 'Барање работа' започната од Deni87, 24 мај 2018.

 1. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Машки
  Дечки, ќе ве замолам доколку некој има искуство со огласите од ЕВН, да го сподели. Конкретно за КЕЦ.
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.405
  Пол:
  Женски
  Еден збор - врски.
  Толку.
  Ако немаш врски, не се надевај на работа. Во цело евн е така.
   
  На Роберт 7 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Машки
  Сега се нешто подобрени, информираат кој е примен на огласот а порано ни тоа не правеа.
  Аплицирав на еден, ми вратија кој е примен, го проверувам истиот на linkedin и испаѓа дека тој веќе работи таму 3 години.
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.856
  Допаѓања:
  31.548
  Пол:
  Женски
  Огласот бил само за да му го продолжат договорот. :)
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Britneyboy

  Britneyboy Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Случајно да не знаеш колкави се почетните плати во Евн?
   
 6. homer simson

  homer simson Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2019
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  193
  Пол:
  Машки
  за ЕВН подребни се следниве работи за да те примат:
  1 партиска книшка
  2 дебела внатрепартиска врска
  3 одредена сума на евра во
  кеш за да почастиш над 3000€
  во зависност од работното
  место
  4 ако си албанец уште подобро
   
  На tina2018 и senza.parole им се допаѓа ова.
 7. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.042
  Допаѓања:
  12.749
  Пол:
  Женски
  да си жив,ме изнасмеа :rofl:
   
  На homer simson му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.127
  Пол:
  Женски
  Имам комшии, стариот се вработил таму кога дошол во градов, сега е пензиониран, син му исто работи во ЕВН, уште не беше ЕВН кога татко му го вработил... претпоставувам се чека внукот да дипломира (facepalm) А вака лоши и неписмени човечиња се, не дека исполнуваат критериуми за административна работа.