1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Времето

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Z.a.l.ju.b.e.n.a, 3 септември 2012.

 1. Z.a.l.ju.b.e.n.a

  Z.a.l.ju.b.e.n.a Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Верувам дека на мноогумина им се случило да ја бројат секоја минута од денот само за да помине врмето.Не зборам за досада.Туку кога и да има еден куп работа на вас не ви се работи,туку ја броите секоја помината минута,чекајки нешто,некого.Што правите? Како го наогате спасот од ова? Нели се вика кој чека ке дочека,но сепак кога чекаме нешто,некого,минутите се како вековите,а не пак саатите/деновите. :)
  Како што проверив ваква тема нема,а ако е дупла-клуч.
   
 2. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Кога чекам да помине време или гледам тв или седам на пц така побрзо ми лета времето
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Па кога ми е досадно и кога сум на работа за секоја минута се радувам кога поминува! :D
   
 4. asdasdasdas

  asdasdasdas Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  0
  Допаѓања:
  2
  Играм на компјутер
   
 5. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Паа на мене гога едвај чекам нешно времето минува толкуу бавно..А кога сакам да мине бавно, мине брза
  :((( Ама кога сакам брзо да мине земам или седам на компјутеро или цитам некоја книга гледам ТВ :))
   
 6. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.625
  Незнам за вас ама мене ми лета времето :D
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  И мене ми лета, без разлика дали ми се брза и не ми се чека за нешто или не :lol: времето е единствен човеков непријател кој не можеме да го сопреме и уништиме ;)
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lady11

  lady11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  72
  слушам песни и размислувам :o
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  4.156
  Допаѓања:
  7.737
  Пол:
  Женски
  Минута како еден час ми се причина денес кога со такси одев на болница, мислам дека возачот лазеше а јас припагав од болка, ми идеше да излезам и да трчам, едвај издржав :x
   
 10. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  60.615
  Времето... До 25-та година ми минуваше бавно 10/час, до 30-та 30/час, до 35-та 50/час, до 40-та 100/час, а сега 200/час!!! Лета, просто неможам да поверувам колку брзо се сменуваат деновите, неделите, месеците...
   
 11. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.301
  Допаѓања:
  19.552
  Пол:
  Женски
  Јас одсекогаш сум имала чувство дека немам време.За ништо.А и немам.Ми лета времето...не можам да постигнам се.Ах..
   
 12. Sunshine66

  Sunshine66 Нов член

  Се зачлени на:
  23 април 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Последниве неколку години мислам дека времето ми летнува, поминува и дур се свртиш поминале неколку години. А посебно месециве што пројдоа, ми се чини како само 1 да е само поминат, а 10 месеци си заминале. Си помислувам некогаш да живеам вечно што ќе правам, но тогаш нема да го ценам времето, нема да знам што е вредно, а што не.
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Времето мене најбрзо ми помина во средно.А ништо не работев,ниту учев многу,ниту излегував многу...Така ги изгубив тие четири години. :D Само на компјутерот,сосем случајно ќе земам да читам нешто и не дочитувам.Мислам тоа ми беше најдосадниот период. :) Едноставно ништо убаво и интересно не ми се случуваше.
   
 14. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  104
  јас не лечам ништо ,лечете се сами!
  -ВРЕМЕТО
   
 15. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  50
  иако последниве година две имам чувство дека немам време за ништо неможам се да постигам ако се случи да да мам такви моменти глеам тв или седам на компјутер така побрзо ми поминува
   
 16. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  Ми се чини кога безделничам по цели денови, се префрлам од кревет на кревет, од телевизор на компјутер или само лежам и се тегачам, времето лета ли лета, не сум ни забележала како поминале 2 часа а јас изгубена во простор и во време лежам или си стојам покрај шпоретот.. Ее,лета времето:o: Ама пак кога работам нешто или учам, никако десет минути да поминат
  Има една мисла за времето, многу е добра: " Лошата вест е што времето лета, добрата вест е што вие сте пилотот "
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.353
  Допаѓања:
  9.233
  Пол:
  Женски
  Кога чекам некого по патот се врткам како улава одам порано не ми се седит дома кога ќе одам некаде со некого:D
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.453
  Пол:
  Женски
  Трпеливо си чекам. :)
  Некогаш чепкам по телефонот, влегувам на нет, а кога сум дома понекогаш читам или гледам тв.
   
 19. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  4.271
  Пол:
  Женски
  Мене времето многу брзо ми врви, дај нека сопри малце..
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. prashinka

  prashinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2021
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  791
  Времето според мене е ресурс што треба најрационално да се искористи. Ако не и најбитно денес, посебно кога е време на информации.
   
  На Dashing:) му/ѝ се допаѓа ова.