1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска, но не во јавност

Дискусија во 'Канта' започната од Sana, 18 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sana

  Sana Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Имам 21 година и имам проблем. Имам врска што не можам баш и да ја наречам врска. Веќе сме заедно 5 години, но не знам на што сме. Секогаш кога ќе раскинеме, а тоа се случува многу често, тој е прв што се јавува. Но секогаш си оди по негово, не ме слуша јас што зборувам и никогаш не ги поправа работите мене што ме иритираат. Бевме разделени два месеца, и повторно сме заедно. Неговите блиски знаат дека сме заедно, ме има запознаено и со неговите родители, меѓутоа тешко е да се разбереме. Некогаш мислам дека ме сака, а некогаш дека воопшто не ни помислува на мене.
  Ќе ве молам да ми одговорите на мојот проблем, како вие мислите да го решам. Сум пробала многу пати да го оставам, но мислам дека тоа е невозможно. Знам дека ако се сака се може, но јас незнам како.
  Однапред благодарна...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.