1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со корисник или дилер на дрога

Дискусија во 'Врски' започната од Monce89, 9 јули 2010.

  1. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    sto mislite...? i dali ima nekoj vakvo iskustvo, mnogu me interesira...
     
  2. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Како не. Сите сме една голема подземна Мафија.Таквите врски знаат да ве однесат 2ве метри под земја е ако ви изгледа добро побарајтеа таа врска.
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    rizicno e..ali me interesirase vaseto mislenje :)
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Нема човек што дилал а не бил фатен, дали за година , две ... битно сите паѓаат, тоа да ти биде јасно.
    Големи се шансите ако дила и да конзумира, значи не знаеш што те чека.
    Јас лично сум слушнала за луѓе што ги познавам дека дилаат и сум се зачудила, зарем е можно, а баш фино изгледаат не се сиромашни , зошто го прават тоа ? Прво не верував. Верувај ми дека денес ни еден од нив не е на слобода, тие "фини" деца паднаа, а за дилање богами се лежи и тоа добро.

    На почетокот се фраери, постојано зе низ град, возат мотори коли, им растат акциите. Ќе се најдат девојчиња фасцинирани од таквите ликови, и се впуштаат во ризични работи.
    Мој искрен совет ти е не влагај во гомна, не е тоа шала, ќе те заглават до гуша во проблеми.
     
  5. Monce89

    Monce89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    i jas se zaprasuvam zasto go pravat toa.. ubavi fini dobro situirani, bas kako sto kaza i ti...ali ustvari pozadi toa se krie nesto sosema drugo..za zal :(
    fala :)
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    А зошто те интересира како би изгледала таква врска?
     
    На ariela09 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Мислам дека не треба воопшто да се размислува за вакво нешто дека одговорот е НЕ! Тоа носи многу проблеми и опасност. Лично јас не би се впуштила во ваква врска макар и последен на светов да е. Мил ми е животов за да го поминам со некој таков и постојано да сум во опасност, да ме демне смртта на секој чекор и да живеам во неизвесност што ќе се случи, дали и тој се дрогира ( сигурно) и кога и мене ќе ме навлече на тоа (многу веројатно). Затоа одбирам живот без такви работи и како што викаат старите " дувај и бегај подалеку од такви работи "
     
  8. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    i jas se zaprasuvam zasto go pravat toa.. ubavi fini dobro situirani


    Ова го прават најмногу некои што се збеснати од пари, некои на кои се му е удоволено во животот, кои се разгалени и на кои родителите не им рекле не за ништо, им дале се дури повеќе од возможното и им дозволиле да им се качат на глава - со еден збор како што рече ти убави, фини и добро ситуирани. Се заситиле од се, па сега пробуваат нешто ново и навлегуваат во тоа, како што некој погоре кажа фрчат со коли, пари, мотори и сл. се дури не завршат или в затвор или под земја. Можеби им недостигало и вниманието на родителите, немале доволно време за нив, не им се посветиле доволно, па сега вака сакаат да привлечат внимание. Барем јас вака мислам. Можеби го прават и некои што се целосна спротивност на ова, но за повеќето случаи што имам слушнато биле од првиот вид.
     
  9. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.475
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И јас би сакала тоа да го знам. Зошто те интересира?
     
  11. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Од ваква врска бегајте подалеку...многу добро ми е позната оваа врска...имав другарка која се фати со еден тип кој бил дилер на дрога. меѓутоа таа тогаш не го знаеше тоа...и кога дозна сакаше да раскине со него (дозна после две недели) но тој не и дозволуваше(иначе и типов се дрогирал) и еднаш дојде кај неа издрогиран и и се закануваше дека ќе ја убие, со сила ја тераше да земе дрога...мислам страшно едвај после една недела изгубија секаков контакт,типот едноставно си исчезна(на ваквите не им е долг векот)...затоа не се впуштајте во вакви работи верувајте дека е многу опасно...сум видела знам како е...не ризикувајте!!!
     
  12. Pavlin4e

    Pavlin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    9
    Jas sum bila vo vrska so diler na droga a nikogas ne me navel da probam i jas i seuste e taka nikogas ne sum probala dodeka bev so nego sekogas velese deka:Drogata e za pravenje a ne za jas i ti da ja koristime......
     
  13. Panicharka

    Panicharka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Kakov e seksot so diler na droga? Prasuvam od cista radoznalost ako mozes da mi kazes?
     
  14. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    ^^^Прашањево ејјјј....турни ме да кинисам |( |( |(
     
  15. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    А другите да користат? Значи вие да не си ги уништувате животите,а на некој друг слободно може да го уништите?Па како само може да спиете мирно,не ми е јасно?Знам дека за мене не е добра,па не ја користам,а за другите шо ме гајле? Што добро може да има кај некој што уништува животи?Расипани умови :@
    Може сум малце преостра,ама страшно ме нервираат вакви работи Немам зборови :x
     
    На akita и thelittle17 им се допаѓа ова.
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Додека има овци, има и такви што стрижат. Нема чесност на денешницава, тоа да ви биде јасно. Се гледа да се стигне до пари на овој или оној начин. Уосталом на наркоманите никој не им ставил нож под грло да се дрогираат. Тие се дрогираат, други си продаваат.
     
    На Pavlin4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    840
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Во врска со темава ќе кажам:
    прво-скоро сите дилери се и наркомани, реткост е да дила, а да не зема
    второ- незнам дали знаете што се во состојба да направат наркоманите кога имаат криза.
    Од ова сами можете да заклучите дали сакате врска или не со дилер.
    И за на крај Каде деца со тој памет? :x :x :x
     
    На srcekrsacka, akita и Lina24 им се допаѓа ова.
  18. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    840
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    хахаха ме насмеа, па незнаеш дека не се способни????
     
  19. Panicharka

    Panicharka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Epa kako imaat seks so niv ako ne se sposobni? A zosto ne se sposobni neli tvrde Pavlin4e deka ne zimaat droga tuku samo a dilaat?
     
  20. Panicharka

    Panicharka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0

    Epa eve te turkam ajde kinisaj i daj mi odgovor... :geek: