Врска со познаник на бившиот

Дискусија во 'Врски' започната од baby87, 5 јуни 2010.

 1. baby87

  baby87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  pocnav da se muvam so decko sto se znae so bivsiot moj ama ne se drugari se znaat poso se od ista naselba, nekako nezgodno mi e da se druzam so negovite drugari da ne me zborat vidija so ovoj pa so ovoj . ama nekako ubavo mi e posle tolku razocaruvanja pocna da mi bide znacajno se so nego...on se trudi da mi udovoli mi se javuva titka me vika da izlezeme ama ne znam nekako ne mozam da se opustam . mi vika "jas te svigam uste koga te vidov kaj **** u kola i togas si rekov koja e curava"ne znam ni kako da se odnesuvam ni sto da pravam . ako ima nekoj so vakvo iskustvo pls neka mi pise....pozz
   
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  866
  abe uzivaj si. ako ti se sviga i ako ti e ubavo-dozvoli si da ti se desi ubava ljubov. da bea apla drugari-ne bi bilo zgodno, ama poznanici od ista naselba :P a sto da recat devojkite od ist grad kade sekoj so sekogo se znae :!:
   
 3. an-e

  an-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  jas ne znam so kako ama ne znaete kolku mi e sexy bratot na mojot bifsi..uuuu... si piseme i na fb,taka prilicno bliski stanavme :D Znam deka ne e bas najpravilno ama ubav e duri i poubav od bifsiot mi decko...neka mi pise nekoja ako i se ima nes sicno sluceno...
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Случајот на baby87 го оправдувам. Ќе ја цитирам newring86:
  A ан-е, тоа што го кажуваш ти не е баш најправилно, туку е СОСЕМА НЕПРАВИЛНО. Да дека е твој изборот со кого ќе бидеш, но нема да ти биде незгодно? Замисли ситуација: да бидеш во врска со братот на твојот бивши, па таа врска спонтано да стане сериозна, да се приврзете и да одите долго. Нема да сака да те повика дома? Како ќе се чувствуваш? Како ќе ги погледнеш твојот бивш и неговите родители в очи? Некогаш, претпоставувам, те знаеле како девојка на едниот син, а сега да те знаат како девојка на другиот син. Биди сигурна дека нема да им оставиш добар впечаток. А згора на се, дали не ти е малку глупава помислата да одиш со брат на твојот бивш?! На браќата сеедно ќе им е што делеле иста девојка во различно време? Ќе се соочиш со твојот бивш како брат на сегашниот дечко? -И уште мнооогу вакви прашања постојат кои треба да си ги поставиш и самата реално да си ги одговориш. Можеби многу филозофирам, но мислам да се тргнеш понастрана од него, не е единствен на светот. :f:
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.527
  Не знам зошто не можеш да се опуштиш, а самата кажуваш дека дечкото така се труди. Доколку гледаш и поважно - чувствуваш дека би можело да има нешто, мој совет е да си дадеш шанса, и нему и себе и да се опуштиш, полека, без брзање.
  Живееле во иста населба и си викале едно рандом здраво? Голема работа. Убаво кажа една девојка, а тие што живеат во помалите градови, се знае секој со секого, што треба да направат?
  Можеби ќе излезе нешто убаво, можеби не. Никогаш нема да знаеш, ако не пробаш, а ти веќе си пишала, тебе ти се допаѓа.

  Факт е дека народот зборува и ќе си зборува и без и со причина. Никогаш никому нема да можеш да му удоволиш, секогаш ќе има некој што ќе зборува, ќе те гледа накриво, чудно. Секое чудо за три дена.
  Мој совет - нека воопшто не те оптоварува тоа што ќе речат другите. Другите ќе дрндаат секако, тоа е ментално хоби на нашата нација. :) Ти гледај тебе да ти е убаво и ти да се усреќиш како што мислиш дека ќе е најдобро. Позз
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.201
  Допаѓања:
  5.005
  ова не е ништо е што деца од иста населба голема работа неможеме ние да си ги бараме дечковците ајде сите од различна населба. искрено ти си раскинала со бившиот и што има везе со кој ќе се фатиш уживај ама воопшто не грешиш. и да се фатиш со дечково и да се гледаш низ насеба со бившиот само здраво и толку само кажи му на овој што се муваш дека имаш бивши не криј ;)
   
 7. an-e

  an-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Pa mozda da vo pravo si megjutoa uste nisto ne se slucilo samo velam deka me privlekuva :) A tolku so ke kazat ostanatite ne me interesira bidejkji jas i on treba da odlucime...Kako i da e ne sum planirala nesto da se sluci samo onaka prasav dali bi go opravdale toa.I da se sluci sekako deka toa ne bi bila nekoja seriozna vrska :$ Fala vo sekoj slucaj
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  ан-е, доколку родителите на твојот бивши појма немаат која си, а врската не ви била сериозна, воопшто нема ништо лошо во тоа да ти се свиѓа брат му. Јас така гледам на тоа. Во спротивно, би било незгодно. Барем мене би ми било.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  ^^Другарка ми се мувала со братот на сопругот на времето :D Па сега се зафркаваат за тоа, ако него не му смета, и секако ако НЕМАЛО НИШТО ПОВЕЌЕ ОД БАКНЕЖ тоагш и не е толку страшно...штознам можеби... не ме судете :$ :D
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 10. an-e

  an-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Da se soglasuvam i mene bi mi bilo isto.Megjutoa prethodnta vrska i ne mi bese mnogu seriozna,ne do toj stepen da gi zapoznam negovite roditeli! Fala vi vo sekoj slucaj :*
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Познаник Да- ама роднина или брат? посебно ако била сериозна врската јас не би можела да одржам таква врска или да стапам во брак со таква личност .
  Имам познаничка која на времето имала сериозна врска 3-4 месеци , запознаена била со родителите и се тоа со братот на сопругот . И сега си имаат деца ,деверот не е женет и невработен е, а исто и таа .
  Значи сами се дома по цел ден со децата .И што сега кога ќе се сами ако им текне да се потсетат на старите добри времиња или да мавнат една шема :D Таа како размислувала ако воопшто размислувала.
  Многу ми е чудно како можел сопругот да си дозволи такво нешто, да земе за жена бивша од брат му :|
  Чудни луѓе ,никако неможам да ги разберам .
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Мојот дечко се познава со бившиот, и да. Непријатно ми е кога го гледам него со друга и јас сум со друг, кога пред една година овој период, бевме најсреќни на цел свет, а тие двајца беа само познаници наши. Многу нагла промена ми дојде, нешто кое никогаш немаше да ми падне на памет. Јас со човек кој не го приметував дека постои додека цело време излегуваше со нас, тој со девојка која ја викаше ку*ва додека бевме заедно. -.- Сепак, било што било, сега е така и не сакам да се преоптерам со непријатностите. Поважно е да уживам во овие мигови.
   
 13. Tashaa

  Tashaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  36
  нека не ти биде незгодно според мене нема зашто..јас се наоѓам во иста ситуација како тебе дури и полошо зашто мојот сегашен дечко беше ептен добар другар со мојот бивши меѓутоа мене не ме интересира тоа можеби изгледа себично но сепак не треба тој да ти биде поважен од самата себе.ако ти е убаво со овој продолжи си и не му ја мисли :)
   
 14. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Бившиот мој е многу добар другар на дечко ми. Кога одев со тој бившиот, сегашниов дечко ми беше само познаник и заедно одевме на плажа во парови (тој со девојка му, јас со бившиот) :D Да ми кажеше некој тогаш што се' ќе ми се случи, слатко ќе се изнасмеев. Арно ама ја немаше баба Ванѓа да ме предупреди... Е сега е обратно, бившиот мој си има девојка со која се заедно неколку години па често се дружиме и излегуваме заедно. Не ми е ни малку непријатно нити чудно, ниту пак на дечко ми. Едноставно многу кратко време одевме со тој бившиот а и немавме некоја здрава и зрела врска. Едноставно кажано-бевме сеуште деца :)
   
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.870
  Допаѓања:
  19.919
  Пол:
  Женски
  имам едно мало проблемче...се надевам ќе ми помогните :) ...се скарав со дечкото веке 3 недели от ко се разделивме..сега тој има друга девојка...контактирав со еден другар негов шо се заедно во друштво..сега от ко се скарав со него..другар му ми кажа дека ме бендисвал и дека сакал да има нешто поќе со мене..ми се бендисва..ама стварно не знам што да правам...не знам дали ќе биди во ред то да имам нешто поќе со него..нејќам да се зборат лоши муабети за мене дека ги свртив двајцата другари и сл...ве молам за еден мал совет...позз :*
   
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.201
  Допаѓања:
  5.005
  запрашај се што сакаш ти а не што ќе зборат другите. Зар само за да не зборат ти може би ќе ја испуштиш љубовта на твојот живот? Прави онака како што ти кажува срцето, но само ако го сакаш или еве ти е симпатичен, но во никој случај не го користи само за да му се одмаздиш на бившиот. ако ти се допаѓа мислам дека не е срамно да си со него, и друго еден мал совет од мене биди малку претпазлива со типот за да не те искористи во случај бившиот да му има зборено абе лесна е можеш да ја имаш и само да му бидеш играчка. Ваквите авантури во принцип ти се меч со две острици. Но ако осетиш дека детето има навистина добри намери сепак ти го знаеш тогаш биди со него.
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Може другарот негов да е љубоморен на него,па сака да му врати на нешто со тебе...внимавај убаво,еве јас имав таква ситуација кога другар на бившиот ми се пушташе и откако раскинав со дечко ми ми кажуваше грди работи-демек што ги зборел тој за мене...кога се смирив со бившиот му кажав и овој пред цело друштво му рече,а овој се вцрви и незнаеше шо да каже,,,оттогаш не зборуваат никој од другарите со него,оти видоа дека уствари не им бил другар.........
  мој совет тие што подалеку од другари на бившите :!:
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.870
  Допаѓања:
  19.919
  Пол:
  Женски
  хммм..мислам дека нема таква намера..да другари се..ама никогаш не се скарале..живеат премногу
   
 19. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  283
  Хм еве лас лицно верувам и во таква лјубов зосто да не,се родила симпатија дури мозе и несто вистинско да излезе од тоа јас не го познавам децкото и немозам да тврдам ама сакам да ти биде јасно дека најпрво ти треба да размислис дали вреди да се впустас во таа романса и тоа не поради лугјето туку ради самата себе,ти сигурна ли си дека ке се осекас подобро ако продолзис со тој децко дали ке ти биде убаво на дусата или само потсвесно ке си ги лецис комплексите и старите рани со некој сто секој ден ке те потсека токму на бивсиот.ти секој ден ке размислувас за тоа како бивсиот ке реагира а и дали околината ке остане рамнодусна,дали си спремна да го поднесес се тоа онака на свој грб,да не ме сватис погресно јас само вака од друг агол те наблјудувам и пореално размислувам,еве ли4но ти посакувам се нај нај ама мој совет ти е дај не брзај нека оладат малку сите врели глави биди си блиска со децкото ама најпрво размисли дали навистина го сакас тоа или се тоа само некои минливи страсти знаес потсвеста наса забранетото,онака мозеби и не би го ни забелезала ...незнам дај да не филозофирам ти посакувам срекицка и узми или остави а ваквите предизвици изискуваат храбри девојки кои мозат да зивеат и со конзиквентс :*
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.870
  Допаѓања:
  19.919
  Пол:
  Женски
  Фала ти Butterfly :* ..јас него му реков дека сакам најпрвин убаво да размислам..оти сега само што раскинав со другар муу..и стварно одма нејќам да имам нешто повеќе со него... :) :)