Втората Смена (Велко Неделкоски)

Дискусија во 'Книги' започната од dealolipop, 3 октомври 2012.

 1. dealolipop

  dealolipop Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  10
  Барав и нема ваква тема. А ако има КАНТА :)
  Ја има некој содржината накратко , јас ја читав но незнам како да ја прераскажам :worried:
   
 2. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.378
  Допаѓања:
  54.675
  Пол:
  Женски
  Ја имам гледано серијата, од таму можам да ви раскажам.
  Детенце на прагот од пубертет го испраќаат на одмор на Охридско езеро со другарчиња. Запознава многу нови другарчиња а меѓу сите нив и една другарка од Скопје која е заљубена до уши во него, но тој сака една Маргарита која е доста поголема од него. Во собата се соочуваат со крадец кој ќе успеат да го фатат и да го натераат да ги врати сите земени работи. Ќе стане миленик на спортската публика, особено на љубителите на пинг понгот. На завршната претстава во летувалиштето повторно ќе се истакне меѓу другарчињата, но ќе остане неговиот копнеж по Маргарита.
  Тоа е накратко, нажалост на имињата не се сеќавам, освен на Маргарита :D
   
  На onedirection-lovers и BojanaLegija им се допаѓа ова.
 3. dealolipop

  dealolipop Активен член

  Се зачлени на:
  18 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  10
  Фала за ова , најдов нешто и јас инаку сега ја читав пред 1 недела и се сеќавам.
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ја имам читано...Интересна е... :drunk:
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Навистина убаво книгиче, баш соодветно за возраста која ја обработувавме на училиште. Згоди и незгоди, бељаџии, први симпатии, први разочарувања, другарство. Ништо ново, ништо што никој од нас досега не го доживеал, но сепак убаво да се прочита така скоцкано на едно место.
  Не би било лошо да си ја прочитам пак. Да видам како СЕГА ќе ја сфатам, 8 години подоцна.
   
 6. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Многу убава детска книга, знам ја прочитав за два дена бидејќи ми беше многу интересна и неможев да ја оставам :) Како и да е би сакала да ја прочитам и уште еднаш чисто да се потсетам на тие детски денови.
  Инаку за книгава има и серија снимено ја има на youtube неколку епизоди се, ја гледав пред некоја година :)
   
 7. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.247
  Пол:
  Женски
  Многу убава книга. Богами се пристив како со маки еден ден пред да ја имаме лектирата, ја пишував цела ден, па и раката ми се здрви од пишување. :D
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Многу убава книга....една од поубавите книги кои ги имам прочитано во детството кои ми оставиле посебен впечаток. :)
   
  На ocila му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Па и мене ми се свиѓа, ја имам читано пред 3-4 години и така.. Инаку интересна е и има доста случки кои се интересни за читање баш.. :) :)
   
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Една од моите омилени книги во детството. Се сеќавам дека ја читав во летниот период па искрено посакував и јас да ги доживеам случките што се опишани во книгата.
  Колку што се сеќавам Николче се викаше главниот лик. :) :^)
   
 11. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Лелелееее... ! :D :D Пред некој месец немав што да читнам ми требаше нешто кратко да пополнам време и ја најдов и пак ја грабнав...

  кап, кап, кап...
  Маргарита, марга , меги...првата љубов никогаш не се заборава
  аааххх љубовиниии детски :inlove:
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  Интересна книга :D сум ја читала како помала
   
 13. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓа книгава. Ја имам прочитано 2 пати. :)
   
 14. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  Епа вака..
  Дванаесетгодишниот Николче го праќаат во Струга за летниот распуст на 15 дена.Тој таму ја среќава својата другарка од Скопје,Симона која е до уши заљубена во него.Но тој се заљубува во Маргарита која е поголема од него и него гледа на тој начин како он неа.Таму Николче се прославува со пинг-понгот,но и во фудбалот.Запознава многу пријатели(на кои не им ги памтам имињата),од кои најголемиот-Коце се дружи многу со Маргарита и на тоа е Николче љубоморен. :)
  толку памтам..
  позз :*
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Цццц времево лета ко вчера да сум ја прочитала книгава :) Една од моите омилени задолжителни книги за читање.Еднаш ја имам читано книгава ама ми се чини толкаво внимание на ниедна друга книга немам посветено.Имаше и филмче мислам дека за книгава го даваа на МТВ1 ако не се лажам..книгава заслужува да биде прочитана и тоа како :)
   
 16. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  843
  Ја имам читано :) преубава книга
   
 17. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  3.162
  Пол:
  Женски
  Омилена книга ми беше на времето. ^_^
  Ја имам прочитано 5-6 пати ама никако да ми текне што се зборуваше. Ја памтам само сцената кога патува во автобусот.
  Ај да поминат проектите и ќе си ја земам да ја прочитам! :sun:
   
 18. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.574
  Допаѓања:
  10.916
  Пол:
  Женски
  Оваа ми беше една од омилените лектири. Прекрасна е. ;)
   
 19. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  77
  Многу интересна книга оваа година ја работевме во школо најинтересна книга од сите прочитани до сега :)
   
 20. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Многу интересна книга, баш се сеќавам кога ја читав, некогаш одамна, во трето-четврто одделение.
  Книгата е супер, баш прикладна за деца на таа возраст. :)