babylove овошни кашички

Габична инфекција за време на бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од InHisHeart, 29 јуни 2013.

 1. InHisHeart

  InHisHeart Активен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Девојки бремена сум 3,5месеци отидов на преглед а направив за секој. случај пап-тест и ми рекоа дека имам вагинална инфекција candida ми препишаа вагинални таблети polygynax.Сакав да ве прашам дали некоја од вас има користено,и дали додека ги користила си имала редовен секс?ваше мислење и искуство :)ви благодарам
   
 2. nevesta

  nevesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  108
  ма каков секс, пикај таблетите и не се замарај! има време за секс, исчистете си се прво и ти и партнерот за после раат да сте си ;)
   
 3. ddevojce

  ddevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2013
  Пораки:
  3.419
  Допаѓања:
  4.348
  Momentalno imam gabicna infekcija i koristam vaginaleti i krem BIOFANAL. Se nadevam deka ke pomine brzo dodeka se porodam..