1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гасови во бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од СноуБол90, 23 март 2018.

 1. СноуБол90

  СноуБол90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2017
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Ви се случило ли некогаш ненамерно да испуштите гас пред луѓе? Јас последното тромесечие мн гасови имам и секој момент се плашам да не излезе пред друштво... До сега само мм ме начека среќа сами бевме:$
   
  На ADOKI, Lolo5 и Meckicja им се допаѓа ова.
 2. podravka

  podravka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2015
  Пораки:
  1.211
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  Za gasovi ne mi zbori, toa cudo nesto mm se navikna veke...
   
  На ADOKI и Lolo5 им се допаѓа ова.
 3. СноуБол90

  СноуБол90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2017
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  На мојов смешно му е:lol: вика аман више шо ти се деси... викам па шо да праам неможам да издржам од как тежината од бебето уште гасови да издржам :lol:
   
  На Lolo5, ADOKI и Meckicja им се допаѓа ова.
 4. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.386
  Допаѓања:
  66.882
  Пол:
  Женски
  Па и тек по пораѓај дур се средат цревата, бар и по двете бремености и по пораѓај едно 4м имав гасови :worried:
   
  На makedonkamak, Lolo5, ADOKI и 4 други им се допаѓа ова.
 5. СноуБол90

  СноуБол90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2017
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  @mariz Леле срамовии (facepalm)
   
  На Lolo5, Meckicja и mariz им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Дали конзумираш зрнеста храна - грав, грашок, леќа, и др.? На мене ми рекоа да избегнувам ваква храна за да немам гасови.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.386
  Допаѓања:
  66.882
  Пол:
  Женски
  Јас уште во болница проблем имав, балон ми се наду стомаков, неможев да испуштам гасови и ми дадоа еспумисан и плус уште нешто не ми текнува... па ми се среди проблемот, почнав да ги испуштам, но пак се дујам, дури ме боцка стомаков и имам многу гасови... Сега почнав со прибиотик секој ден, гледам има подобрување.. Мислам имаше некои витамини со пробиотик за трудници, може така ке ти среди колку толку, прашај..
   
  На fina erika, Lolo5 и ADOKI им се допаѓа ова.
 8. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  21.530
  Пол:
  Женски
  Првите три месеци стомакот ко балон ми беше од гасови, второ тромесечие ептен бев раат ни гасови ни киселини ама никаков проблем немав, и сега на почеток од 3то тромесечие опет Јово на ново киселини на вечер а гасови нон-стоп и запек.
   
  На Lolo5 и СноуБол90 им се допаѓа ова.
 9. СноуБол90

  СноуБол90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2017
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  Иста приказна и кај мене (facepalm)
   
  На fina erika, Lolo5 и ane.bella им се допаѓа ова.
 10. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.857
  Допаѓања:
  19.213
  Пол:
  Женски
  Ништо страшно :).
  Прдкајте си и ич да не ви чуе:lol:.
   
  На makedonkamak, СноуБол90 и podravka им се допаѓа ова.
 11. Lovc4e

  Lovc4e Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  • Ве молиме пишувајте кирилица.
  Zdravo feminki moze ne e temata za toa ama ve molam za konsultacija....
  Imam i jas premnogu gasevi ama imam bel iscedok mnogu dali nekoja od trudnickive ima bel iscedok veke mesec i 3 nedeli sum postojano imam bel nekoj pat e skros bel ponekojpat kako na zelenkasto mi izgleda doktorot veli ne bilo problem ama mene me nervira postojano da imam dnevna uluska ve molam ako nekoja ima kako mojot problem kazuvajte lek backi i so lesno trudnicki pomalku gasevi
   
 12. Chanell*

  Chanell* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  3.991
  Допаѓања:
  30.354
  Пол:
  Женски
  Абе 8 месеци сум со дневна влошка нон стоп, што да праам :D од почетол на бременост имам зголемн исцедок, сега при крај е поизразен.
  Ќе си носиш влошки и ќе си трпиш мајче.

  За гасовиве не коментирам многу, револуција е праааааваа :D
  Во сон се осеќам некогаш колку сум гласна, тешко на мм :rofl: среќа па нема искоментирано, хаха ама не се замарам ич, природна појава не можам да ја спречам секако.
   
 13. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  4.085
  Допаѓања:
  15.393
  Пол:
  Женски
  Јас од секогаш имам проблем со дигестија и со гасови. Грав веќе години не јадам а многу го сакам, сега во бременост имам гасови, ама претходно имав повеќе :D Можеби дека не јадам месо и јајца, претходно јадев повеќе протеини и повеќе гасови имав.
   
 14. tambelina

  tambelina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2012
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  963
  Пол:
  Женски
  Пап и микробиолошки брисеви правеше ? Најважно е да се држат под контрола потенцијални бактерии габи да не предизвикаат инфекција. На крај пред природен пораѓај треба да е чисто грлото за бебе да не закачи некоја инфекција . Нема потреба од грижа страв конкретно за исцедокот многу трудници го имаат кој повеќе кој помалку , но сепак треба да се провери . Има тема контролни брисеви во бременоста разлисти таму ;)