1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гел за цртање нокти

Дискусија во 'Тело' започната од The.Pink.Angel, 5 август 2012.

 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Сакам да прашам каков е овој гел за цртање нокти и како се користи и колку пари е :D
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  За овие гелови сигурно најдобро знаат тие што работат со нокти, а јас од колку што имам разбрано нешто од нешто :) има различни типови на гел за нокти (base,builder,cover...). За цртање се користат cover гелови во боја, а цените се различни во зависност од квалитетот на гелот. Се сушат под ув-ламба.
  Јас имам видено во базаро гелчиња, но беа со многу лош квалитет, згуснати и засушени. Сигурно има да се купат кај што продаваат за салони гелови или од фб профили и страни како ebay. На еbay има многу евтини комплети со повеќе вакви гелови ама читав коментари дека при печење во ламба им се менувала бојата така да требало тоа да се земе во предвид со оглед на тоа што се сигурно некој кинески квалитет:)
  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=4wEDtrcF ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=JlqnqZQ7 ... re=related
   
  На Anuv4e-too му/ѝ се допаѓа ова.
 3. qxwy

  qxwy Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  5
  Јас сакам да прашам некој што користи гел за нокти, јас секогаш користам лакови ама сакам да пробам со гел, ама сама ! Има ли некој искуство? Каде да купам? Каква е постапката, резултати? :)
   
 4. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  Не верувам дека ќе успееш сама да ставиш гел.Ако некоја ставала сама нека каже и мене ме интересира како изгледало тоа :)
  Не знам кај можеш да купиш гел,ама покрај гелот треба да купиш и таков апарат за сушење на гелот,а тоа е некаде околу 2 000(најевтиниот што сум го видела).Е сеа никој не знае колку е тоа квалитетно.
  Значи целата постапка да ја направиш сама ќе те чини многу скапо.
   
 5. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Од некое општо познавање што го имам..прво треба опрема за правење на гелни нокти. Декорација може со се да се прави над гел, но техниката за ставање на гел не е како обично лакирање на нокти. Има повеќе фази, припрема на ноктите, четки за гел, турпии, разни типови на гелови, дополнителни средства, ув лампа за сушење итн..а и сигурно мноогу вежбање на техниката пред да направиш беља на вистински нокти :D Има туторијали и на youtube веројатно.
  Тие што работат професионално си набавуваат материјали од дистрибутери, а има и на интернет да се нарача.
  [​IMG][​IMG]
   
 6. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  5
  Сум користела гелови ама само во салон. Би сакала да ве прашам дали знае некој каде се продаваат , дали во скопје има продавница јас имам и акрил и гелови и др работи за нокти од еBay ама не се баш квалитетни затоа доколку некој знае ве молам да ми каже и цената доколку ја знае. Ви благодарам :D
   
 7. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  134
  Значи стварно не ги разбирам тие што се занимаваат со ова зошто не ја напишат постапката како ги прават гелните нокти! Девојки, побарајте на српски и хрватски форуми, таму има се ;)
   
  На Lady in white му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  Ја другарка на сестра ми ми има правено гелни нокти. Многу е едноставна постапката. Колку што памтам ув-ламбата ја има купено од бит пазар, ама не сум сигурно. и околу 2000 е. и од таму ги има купено и геловите.
   
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.448
  Допаѓања:
  20.853
  Пол:
  Женски
  сакав да ве прашам.Каков е тој траен лак за нокти?И од колку години мислите дека треба да се правате гелни нокти?
  Братучедка ми почна сега од 17. Јас исто мислам од 17 па макар и 18-19.Сум слушналадека каде што го печат гелот,тоа помагало во создавање на рак на кожа.И немора секој пат да правиме гелни нокти,може 3-4 пати во 1 година.(не најдов тема НОКТИ па овде пишав)
   
 10. Martina1993

  Martina1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  77
  Zdravo sakam da ve prasam dali nekoja skopje ima videno na bitpazar gelovi za nokti od prima nsp i kolku pari se basa i builder gel
   
 11. Maritna

  Maritna Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2014
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво со што ги бришете четките за гел ?
   
 12. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  181
  ^со ацетон
   
 13. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.744
  Девојки ме интересира каде можам да најдам по Скопје гелови за нокти и колку им е цената?
   
 14. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.166
  Допаѓања:
  86.133
  Пол:
  Женски
  Има во Александар козметикс , еден во боја е 250 ден инаку од марката Галакси се тие
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.744
  Ти благодарам :*
   
 16. Blondie.18

  Blondie.18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  александар козметикс има и во Скопјее??
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.166
  Допаѓања:
  86.133
  Пол:
  Женски
 18. Blondie.18

  Blondie.18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2016
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Kade potocno se naoga?
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.166
  Допаѓања:
  86.133
  Пол:
  Женски

  Карши т.ц Зебра во Капиштец до Стокомак
   
 20. Ivo Na

  Ivo Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2016
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  си земав на своја рака да си правам за моја душа а и направив и на 2-3 другарки ама тек сега по фб и по други страни процитав дека постоела некоја "стрес зона" на ноктот...има некој појма шо е то? и како се прави?