1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Географија

Дискусија во 'Образование' започната од Angel-Adriana, 17 јануари 2013.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Колку што видов нема ваква тема.

  Еве една тема за мојот омилен предмет! :lol:
  Географија сум обожавала од секогаш и секогаш сум имала 5 :$

  *Дали вие сте сакале или сте мрзеле географија? :?:

  Тука можете да си помогнете и со домашни и слични работи за помладите форумцики! Поздрав :*
   
  На ViN.-2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  544
  Од професорот ќе го замразам предметов.. а толку го сакав претходно.. :(
  Единствено од него имав слаба оцена онака без причина зошто му се присака :@

  Инаку географијата и не нешто посебно тешка само треба да се заинтересираш! :!: :)
   
 3. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  467
  Многу ја мразам географијата ама 5че имам. Мразам да ги учам сите тие места и кај се наоѓаат. :D
   
 4. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.331
  Допаѓања:
  8.837
  Пол:
  Женски
  Професорката по географија си ја сакам најмногу а и предметот географија исто :)
   
  На ViN.-2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.971
  Допаѓања:
  162.513
  Пол:
  Женски
  Интересна ми е географијата, највеќе кога треба на карта да се учи, тоа најбрзо памтам :)
  Ме нервираат само лекции за стопанство, па сега кога учиме за Македонија кога почнат да набројуваат за сите можни растенија во кои котлини се одгледуваат....ааааа :@
  Иначе некако највеќе си се зезам со географијата, буквално не пипкам книга освен пред испрашување/тест :lol: 100% кампањски :D
   
 6. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  Не ја сакам професорката пошто не знае да објаснува ..заради неа и предметот го замразив .. тоа е :D
   
 7. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Мислиш во делот каде се учи нешто како економија? :?: Инаку и јас тоа сум го мрзела, ама останатово... :inlove: :inlove: :inlove:
   
 8. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  и ја истоо прекрасенн предмет а и предобра наставничка имам :rofl:
   
 9. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  64
  Пол:
  Машки
  Омилен предмет :D :D :D натавникот знае да направи забава ;) предава лекција и кажува смешки :angel: ем сите знаеме ем не сме под притисок како на некој други часови
   
 10. Cake.pops

  Cake.pops Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  24
  Па географија не мразам но многу ми е досадно поради наставникот |(
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Во основно ми беше омилен предмет :)
   
 12. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  Во основно ми беше меѓу омилените предмети го сакав интересна ми беше Географијата многу.Сега не учам повеќе.
  Инаку и таткоми ми беше од голема помош бидејки ја владее Географијата многу добро. ;)
   
 13. stefiy

  stefiy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  71
  Географијата ја сакав и ја сакам ама од наставничкава ќе ја замразам не знае да објаснува :@
   
 14. ViN.-2

  ViN.-2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Нашата наставничка по географија не ни ги предава лекциите,едноставно си прави муабет ама јас си ги учам лекциите така да си го сакам предметот,интересен е само наставничката да ни предава ќе биде супер :)
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Еден дел од годината ми е најомилен ден дел најмногу го мразам :D кога учевме за вселена тие небесни тела и све остало тогаш најмногу сакав географија...сега кога учам за полјоделство сточарство....едвај чекам да завршат.. :?:
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакав географијата. Во средно ја учев во прва и втора година. И двете години имав петка.
   
 17. B.Bulka

  B.Bulka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  842
  Хаха моја тема, обожавам географија, затоа и се запишав да ја студирам ;)

  [​IMG]
   
 18. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Од секогаш сум ја мразела..
   
 19. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  952
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  Од прво до четврто многу сакав географија бидејки го гледав брат ми како учи :D Лесно ми беше во петто и шесто кога учевме за вселена и такви раб. ама сега за Азија Африка...... Посебно делот со климата најмногу го мразам и најтешко ми е тоа :envy:
  Инаку утре правиме тест :!:
   
 20. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  Во основно училиште воопшто не го сакав предметов,од причина што тогашниот наставник ни беше намќор,не црпев никаква инспирација од него за учење.Ама ете,да не ми кваре оцените,учев и имав 5.
  Во средно,ја засакав географијата.Интересна ми беше,и секако професорот ми беше инспирација :D