1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гинеколози и ФЗОМ!

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од kate-zelenko, 24 февруари 2017.

 1. kate-zelenko

  kate-zelenko Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Незнам дали има ваква тема,искрено неможам баш да се снајдам. Ме интересира кои се гинеколози во Скопје соработуваат со ФЗОМ и да не наплаќаат прегледи и др работи што веќе ги покрива ФЗОМ, па дури и да наплаќаат да имаат нормални и пристапни цени. да не биде еден преглед 1000ден. и по можност и сабота да работи,но не е морално. Исто ме интересира дали има гинеколози со сопствени лабаратории,зашто немам време да носам микро во државна а мојов гинеколог нема опција он да ми однесе микро. + Некни кога се јавив да закажам ми рекоа дека немам право на бесплатен пап, бидејќи сум родена 89г, а по нетов читам дека секој има право на бесплатен пап еднаш годишно . исто и дали има можност во некоја приватна клиника некој гинеколог да ти биде матичен и како се цените кај нив, мислам дека во неуромедика може но цените се пак како на приватно . Ви благодарам однапред :)