1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ги користите ли советите на Фемина.мк ?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Miracle16, 4 ноември 2011.

 1. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Јас ги имам прочитано сите за убавина и мода.... и навистина помагаат .. :) Но дали вие ги користите и колку често?
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ги кориистите ли советите на Фемина.мк ?

  Ги читам редовно , од 2009 па наваму, некои и ги применувам, а некои едноставно не - а зошто ни самата нешзнам
  Поедноставно речено 50:50
   
 3. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Ги кориистите ли советите на Фемина.мк ?

  Истата приказна и со мене :)
   
 4. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  Ги кориистите ли советите на Фемина.мк ?

  Охх даааа посебно нешто околу козметика и такви ствари .
  Тенкс фемина :* :inlove:
   
 5. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  722
  Ги следам мислењата за темите кои ми се допаѓаат. Советите кои мислам дека се на место и ми се потребни ги применувам. Пред се важно ми е да слушнам неколку мислења па потоа да се одлучам дали е тоа добро или не. Како викаат три пати мери еднаш сечи. :)
   
 6. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.936
  Па ги применувам оние кои ми се навистина потребни. Нега за масна кожа, митисери. Ми има многу пати помогнато.
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Ги читам, ретко кога применувам.
   
 8. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  2.390
  Да, ги користам :)
  Е сега ми треба еден совет ако може да ве прашам и се извинувам ако сум оф топик...
  Сакам да си сплетам едно цветче мало , на него да ставам шноличка и да го ставам на коса.
  Може некое туторијалче за плетење или некое упатство ? Ве молам итно ми е ... Фала однапред :*
   
 9. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Ако не ги користев советите, немаше да бидам тука. Користам некој добар процент од советите. Мило ми е што постои форумов.
   
 10. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски

  http://www.mailxmail.com/video-flor-gan ... iciarVideo
  Еве нешто ама на шпански е :D
  Ако треба помош слободно прашај!
   
  На soco и Shpagetta им се допаѓа ова.
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Да ги користам и ги користам советите од феминките за маски за лице и сл :) :) :) ги користам кога можам, кога имам слободно време :)
   
 12. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Мене искрено повеќе ми помагаат девојките од форумот, отколку статиите на самата страна.
  Користам некои совети од убавина и мода, третмани што можат да се направат дома, трикови при шминкање и слично.
   
 13. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  да и многу ми биле од помош :)
   
 14. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Ги читам,ама ретко ги применувам
   
 15. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Од сајтот не, затоа што не го ни отварам скоро никогаш, а од форумот да, и тоа многу.
   
 16. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Дааааа :) И тоа од форумот најмногу.. Па шта би ја без вама феминки моиии :* :* :l:
   
 17. Hell0.kitty

  Hell0.kitty Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  40
  до сега немам побарано на форумов за некој да ми даде совет ама искрено доколку дојде до тоа би искористила :rock: а од статиите .. :?: шознам не баш
   
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Најмногу од Правопис учам. Тоа не се совети, но имам цел документ со коментари цитирани за ако нешто случајно заборавам да не ја превртувам цела тама и да барам.

  Во однос на облекување, шминка, нега на тело и останато, 50/50.
   
 19. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Па има некои совети за нега и убавина кои вредат да се пробат...
  Читам и на сајтот и форумот.Тие што ги сметам за подобри ги пробувам и засега сум задоволна :)
  Модни совети исто има многу убави и корисни :)
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  За сајтот е прашањето нели?
  Ги читам редовно,ако има нешто што ми е потребно и применувам секако.
  Сепак форумот ми претставува многу посигурен извор на информации,пошто нели е од лично искуство.
  Чист пример е фамозниот пилинг на Лилит :D .Не верувам дека на сајтот имало или ќе има некој толку добар РЕЦЕПТ.
  Резимирам...повеќе им верувам на форумџиките него на статиите. ;)