1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Главните состојки за одличен брак

Дискусија во 'Брак' започната од Nikiii12, 7 ноември 2015.

 1. Nikiii12

  Nikiii12 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Кои се главните состојки за одличен брак?..
  Според мене: СЛОГА, ЉУБОВ, РЕДОВЕН СЕКСУАЛЕН ОДНОС.. Ако се сложувате и ако не се карате за сњкоја ситница ќе имате повеќе љубов ако имате љубов имате и голема желба за да бидете интимни и за да се мазите..
  Се сложубате со ова или не?
   
  На Cinderfakinrella, kuc и macence994 им се допаѓа ова.
 2. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  4.094
  Допаѓања:
  25.006
  Пол:
  Женски
  Политика,,,секој маж сака политика , тука спајга сакање мазење секс,,, мажите не сакаат др др многу тие сакаат сите заби да ни ги гледаат на лице :D:D
   
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Најглавни состојки за да се одржи квалитетна институција брак се : психичка и емоционална зрелост, независност, материјална сигурност, толеранција, флексибилност, балансирање, комуникација, обострана почит и љубов, нежност,...и најбитната состојка е непроменлива ВОЉА за сето тоа да биде успешно реализирано.
   
  На WORRIED.BT, silenca, kuc и 14 други им се допаѓа ова.
 4. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Женски
  Jas mislam deka ako ne se ljubomorni premnogu,ako se ima sloga i ljubov,a pred se doverba eden vo drug togas bi uspeal i bi bil odlicen brakot,a da dodadam i seksot ima golema uloga pozz
   
  На girl-miri и evangelina.ina им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.110
  1-љубов и доверба
  2-спремност на компромис во секој момент
  3-финансиска сигурност
  4-страст и се што спаѓа под таа точка
  5-спремност за се помогне и да се биде со и до партнерот и за арно и за лошо

  Така по ред ми се наредени по приоритет, ЗА МЕНЕ
  Да не ги спомнувам насмевката и солзата која треба да се ,,дели,, во бракот.
   
  На WORRIED.BT, BabyStyle, kuc и 13 други им се допаѓа ова.
 6. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Нема, се е индивидуално.
   
  На crimson, Petar80 и N.Kety им се допаѓа ова.
 7. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271
  Насловов како рецепт за некоја манџа. Свекрвин бибер, мајкин кромид, деверин морков...done. :drunk:
   
  На theowndemon, crimson, PogbaPol и 16 други им се допаѓа ова.
 8. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.850
  Допаѓања:
  217.632
  Пол:
  Женски
  Взаемна почит и разбирање, обострана желба за компромис, љубов и слога, споделување на арно и лошо во секој момент од заедничкиот живот, сопствена финансиска стабилност, обострани чуства, подршка и помош и ислушување. Се на се треба да се биде човечен за да се изгради било каква врска исполнета со вистински животни вредности.
   
  На gjoker4e, anakonda88 и Mini90 им се допаѓа ова.
 9. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.050
  Пол:
  Машки
  Мирна жена и не љубоморна, страст, љубов, добра финансиска ситуација, поткрепеност во секаква ситуација обострана и дискретна швалерка
   
  На mimiiiii, Dadusicka, real-man и 3 други им се допаѓа ова.
 10. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.499
  Пол:
  Женски
  Kako diskretna shvalerkaaa???
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.050
  Пол:
  Машки
  Швалерка која ќе знае да не се пофали хахаха
   
  На DVAANGELA, real-man и baba Rada им се допаѓа ова.
 12. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.858
  Допаѓања:
  277.134
  Ти Петре прочита состојки и одма мораше малку вегетичка да туриш во манџата :devil:.

  Се сложувам со кратката листа од Референкта.
   
  На Дискретниот, okcenzi, anel и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.050
  Пол:
  Машки
  Мора ли исти зачини сите да користиме сакам кога е позачинето хахахха, инаку и јас се сложувам со Рефи ама и со Дадето (Далка). Но го конзумирам моето
   
  На DVAANGELA му/ѝ се допаѓа ова.
 14. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.858
  Допаѓања:
  277.134
  Ако конзумирај си. Не ти ни треба дискретна уствари.
  Како што тргнало сам ќе си кажеш/пофалиш :D
   
  На DVAANGELA и Petar80 им се допаѓа ова.
 15. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.050
  Пол:
  Машки
  А бе жена стави и малку солца и ќе почне да се превртува собира растегнува (како полжавче на жар).
  Дано штом ти велиш ќе се издадам сам значи се приметувам од далеку, се одкажувам од намерата за дискретна жвалерка остануваат само оние други карактеристики
   
  На kuc, DVAANGELA и danichap им се допаѓа ова.
 16. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.549
  Допаѓања:
  249.983
  Пол:
  Женски
  ^Цицлеста, гзлеста...
   
  На Petar80 и Daleron им се допаѓа ова.
 17. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.578
  Допаѓања:
  45.050
  Пол:
  Машки
  Прдлеста , пичлњста со уснички истакнати
   
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Абе се забегавте вие..еееееееееееееееееј....тоа ти е од машка страна гледано...е сега ако сакаш со такви перформанси од женска гледна точка...треба да има просек над 22цм, плата на 2000 евра, возен парк,вили, слуги, да знае добро да клецка, добра оралка..и дрн дрн..бла.бла
   
  На marlonbrando69, jacqueline.s, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Женски
  Ne oralka ma,dvobrazden :D
   
  На Petar80 и baba Rada им се допаѓа ова.
 20. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  54.341
  Пол:
  Женски
  Секс, пари, секс, пари........
   
  На Herrera, gjoker4e, BabyStyle и 3 други им се допаѓа ова.