1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Глауком

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од cruel, 4 јануари 2016.

  1. cruel

    cruel Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Дали некој има искуство со оваа болест? Се плашам дека покажувам знаци, ќе отидев веднаш на лекар да земам упат за очен, но матичниот лекар ми е на одмор. Дали можете да ми ги напишете симптомите затоа што на интернет пишува се и сешто но не знам ништо од некој кој за жал оболел од тоа?
     
  2. cruel

    cruel Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Многу сум млада за да се појави таква болест кај мене. Ноќе во темница се чувствувам како слепа ако нема мал зрак светлина. Дење на сонце понекогаш ми пливаат точки пред очите. Глауком ли е? И цело време мислам дека имам прашинка во двете очи.
     
    Последна измена: 4 јануари 2016
  3. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Да не си долго време изложена на компјутер, пример учиш премногу а спиеш премалку?
    Колку време ти е вака? За упат види ако матичниот има замена мислам дека може тој да ти даде и правец на офталмолог. Ако нема, почекај да се врати од одмор :?:. Иако претежно се појавува кај постари луѓе не е лошо да си провериш доколку се сомневаш дека постои таква можност (не си ги гуглај симптомите).
     
    На cruel му/ѝ се допаѓа ова.
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.457
    Пол:
    Женски
    Не паничи не е тоа .Кај глаукомот се појавуваат силни болки во очите,повракање,мачнина бидејки се покачува мн очниот притисок.
    Ако толку се плашиш појди кај приватен лекар ,нема да ти треба упат.Од друга страна матичниот твој мора да има замена.Побарај си упат од замената.
     
    На cruel му/ѝ се допаѓа ова.