1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Говорни картички

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Faline, 20 октомври 2011.

 1. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Вака кога бев помала знам дека имаше од оние картичките за зборување во странство од домашен телефон.Се надевам дека некому ќе се присети.Е сега мене всушност ми треба таква картичка.Ги има уште ? Каде? Би ви била благодарна доколку добијам одговор :)
   
 2. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.740
  Говорни картички ?


  За такви картички можеш да прашаш во пошта, бидејќи таму и се купуваа.. Според мене мислам дека ги нема повеќе со оглед на тоа дека технологијата многу брзо се развива и интернетот овозможува лесна комуникација со некој во или надвор од државата.. А и говорниците не се тоа што биле, или се искршени или извадени.. Сепак прашај во пошта најубаво :)
   
  На Faline му/ѝ се допаѓа ова.