1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Голден Роуз - шминка

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 9 февруари 2012.

  1. tropix4e

    tropix4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2011
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    140
    Девојки, сакав да ве прашам:
    Дали ја користите шминката на Голден Роуз, колку сте задоволни од неа и кои се отприлика цените?
     
  2. Dukka

    Dukka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Golden Rose Cosmetics

    Јас од Голден Роуз секогаш користам кармини (околу 80 ден.), лакови (50 ден.) и маскара (100 ден.), па како што може да видиш воопшто не се скапи а многу се добри, особено кармините :)
     
  3. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    Golden Rose Cosmetics

    Имам туш за очи. Го купив околу 100 денари и да ви кажам искрено многу сум задоволна. Бојата не бледнее веднаш како што било случај со туш кој сум го купила дупло поскап. Имам и лакови за нокти и за нивната евтина цена се убави. :) Сакам да купам и некој кармин. :)
     
    На Iva 94 и LetsTalkFashion им се допаѓа ова.
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Golden Rose Cosmetics

    Ја користам шминката на Голден Роуз прилично долго време, задоволна сум најмногу од пудрата,бидејки ми се погоди, моливчето, сенките, маскарите, не се многу скапи :)
     
  5. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    Golden Rose Cosmetics

    Од Голден Роуз сум задоволна од сите производи што ги имам пробано :) .Имам маскара од таму одлична е :D .Иако е само 100 денари,вреди за многу повеќе,и маскаритe од по 500 денари и повеќе не се ништо за неа :) .Има многу убави сјајчиња,лакови,сенки.И цените им се неверојатни.Simply the best :inlove:
     
  6. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Golden Rose Cosmetics

    До сега само лакови и туш имам користено :)
     
  7. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Golden Rose Cosmetics

    Задоволна од-тушот (кој го користам веќе една година), лаковите, и делумно од маскарите (делумно бидејќи брзо се сушат).
    Незадоволна од-палетите на сенки. Можеби се поинакви моно сенките, но тие на палетите не се воопшто пигментирани. Исто така не сум задоволна од течната пудра (имаше некоја розеникава боја :puke: и воопшто не беше покривна а и не беше водоотпорна).
    Нешто што забележав-имаат пудри со spf (кои не сум ги пробала), но би сакала да пробам некој кармин (обично не користам кармин, но тие на голен роуз ми се чинат како добар старт).

    5 реченици-5 пати користено загради. :emo: :lol:
     
  8. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Кармините се убави ..

    Од течната пудрата не сум задоволна , тешка ми беше некако,а воопшто не покриваше ...
    камената пудра му е така така.. солидна е али има 2 нијанси мене и посветлата ми е темна..
     
  9. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    Имам користено повеќе производи од голден роуз течна и камена пудра од течната ја користев таа со минерали ама не сум задоволна некако не ми одговараше тешка ми беше на лицето а покрива многу , многу задоволна сум од маскарата ефтина а трепките ги прави преубави ,туш за очи имам во црна и кафена боја , кармините исто им се преубави трајни и не ја сушат устата , лаковите за нокти траат по една недела , се на се ефтини а добри производи јас сум задоволна.
     
  10. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Јас сум задоволна од кармините на голден роуз, имаат пристапна цена и широка палета на бои. Моментално користам ваква нијанса, ја комбинирам со потемно моливче за уста.

    [​IMG]
     
    На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Еве што се имам користено од ГР,


    Маскари
    [​IMG] Одлична и квалитетна маскара, трајна не се суши брзо.

    [​IMG] Не беше нешто особено, а најмногу се разочарав што многу бргу ми се исуши.

    [​IMG] Последна маскара од ГР што ја корситам е оваа и сум задоволна навистина.


    Сенки
    [​IMG]Само овие,
    [​IMG] оваа боја, многу убава нијанса на кафеава и доволно трајна сенка.


    Моливи
    [​IMG] за очи само овој и многу е убав и мек, чиста бела боја.

    [​IMG] и за усни земав последно од ГР и не сум нешто воодушевена, како да е сув.


    Коректори
    [​IMG] овој и сум презадоволна, навистина е убав за 190 денари одличен коректор и доволно покрива, лесен е под очите, како ништо да не сум ставила, а не се разлева шминката нит коректорот се губи.


    Кармини, сјаеви, пудри и руменила не сум користела, руменило земав на Класикс мислам фирмата е исто под ГР, теракота боја и ми се погоди, за тие пари шминкиве се доста квалитетни.
     
    На soledad му/ѝ се допаѓа ова.
  12. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Прилично сум задоволна од козметиката на Golden Rose,црвената маскара 3D трепките одлично ги издолжува ми ги прави како да имам ставено Max Factor,додека од маскарата со златесно капаче не сум задоволна премногу е сува и се рони и незаприметувам да дава некој добар ефект на трепките.
     
  13. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Од Голден роуз имам користено масакарата,моливот.Многу сам задоволна :D
    Сенките уште не сум ги пробала и тушот :)
     
  14. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Откако почнав со користење козметика, користам Голден роуз. Презадоволна сум од тушот со тврда четкичка, а од маскарите ја користам исклучиво оваа
    [​IMG]

    Тушот
    [​IMG]

    А од креониве не сум нешто воодушевена
    [​IMG]
     
  15. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    Кармините, им се супер имаат широка палета на нијанси ги имам скоро сите од порано ги користев и римелите и моливот за очи ама римелот брзо се суши и моливот не ми одговара, а пудрата е како крем не ми се допаѓаат.
     
  16. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Сенки , маскара , туш , сјај за усни иам користено
    Презадоволна сум а и цените ми се океј :)
     
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ве замолувам да се задржите на темата :) како што е и самиот наслов на истата :)
     
  18. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    Јас не разбирам,што е надвор од темата? :)
     
  19. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Темата е само за шминката на Голден Роуз, но не и за лаковите, сепак си има посебна тема за лакови, во која може да се даде мислење дали е некој задоволен од истите на Голден Роуз или не :)
     
    На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Голден Роуз=катастрофа :x