1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големиот брат 2011 (Big Brother) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 26 декември 2010.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Големиот брат(Big Brother)2011

  Новата сезона на “Големиот брат“ ќе започне во почетокот на 2011 година на телевизија “Пинк“, а продуценската куќа “Емотион“ преку спотот ги повикува сите заинтересирани да се пријават и да бидат дел од новата сезона под име “Школа за познати“, со порака дека тие не плаќаат ѕвезди, туку ги сoздаваат. Во рекламата се сите бивши учесници во шоуто, а музиката е на Јелена Крлеуша користена за потребите на концертот “All About Diva“. Погледенете ја рекламата:


  http://www.youtube.com/watch?v=ANGWcJIE ... r_embedded
   
 2. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.270
  ГОЛЕМИОТ БРАТ 2011

  Големиот брат е жива глупост! Што беше тоа лани бе трескање од земја на нашине!? О мој боже која дрскост беше тоа кога ќе се сетам, дури срам ми беше и мене да гледам. Ако беше тоа пример за однесување тогаш незнам што сакате денес младите да научат!? :x
  И ги фаќаат кризи на моменти и незнаат што со себе во таа просторија затворени како глувци |( Жално...
  Немам живци да ја гледам и овогодинешната сезона. Единствено ако не биде малку попристојна. Ама чисто сумљам... ;)
   
  На monalisa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Големиот брат(Big Brother)2011

  Не сметам дека лани не посрамотија, затоа што сме посрамотени уште пред двете кокони да се родат.
   
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Големиот брат (Big Brother)

  Леле пак ли ќе не срамат? Па дека овој пат сите имаат право на учество - има да се изнагледаме глупаци. Малку ли беше од овие???
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Големиот брат (Big Brother)

  Во оваа сезона и Хрватите ќе учествуваат.
   
 6. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Големиот брат (Big Brother)

  А кога ќе почне точно?
  Или почнато е?
   
 7. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.609
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Големиот брат (Big Brother)

  за 6 дена на Сител почнува
   
 8. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Ќе има ли Македонци сезонава или не се знае уште списокот на учесници ??
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Големиот брат (Big Brother)

  Штом ќе се дава на Сител Тенисбејб мислам дека ќе има македонски претставник ама не сум 100% сигурна, нели имаше и броеви таму како реклама за пријава пред одреден период.
  Инаку ќе почне во Недела во 21:00ч .
  Очекувајте голем број глупости и неограничена перверзија, што друго би можело да се очекува од веќе видените претходни сезони?
   
 10. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Големиот брат (Big Brother)

  Ќе има и од Македонија, се надевам пак ќе има некоја легенда ко Радашин :D :D

  Почнува "Велики Брат"

  Популарното реално шоу кое и покрај котраверзите ги руши сите рејтинзи за гледаност, "Велики Брат", започнува во недела на 13-ти март, а куќата на Кошутњак во која ќе се вселат кандидатите е спремна по пет месеци припреми.

  Во куќата на "Големиот брат" ќе се вселат 12 кандидати од Србија, Хрватска, Босна, Македонија и Црна Гора.

  [​IMG]

  Куќата има 400 метри квадратни станбен простор и повеќе од 300 квадрати двор, а станарите, како и претходните сезони на располагање ќе имаат базен, но овој пат и во дворот и во куќата.

  Што се однесува до боите на интериерот, доминантна боја оваа сезона ќе биде црвената.

  За разлика од минатата сезона, машките и женските сега ќе се тушираат во заедничко купатило, кое како и сите други делови од куќата ќе биде покриено со камери.
  [​IMG]

  Преземено од зазабава
   
 11. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  Големиот брат (Big Brother)

  ај белким ке го дават на пинк си не за друго да си тепам време и да си пукам сеир со такви.....хихи
   
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Големиот брат (Big Brother)

  Мене Големиот Брат баш ми е интересно.
  Едни се караат,други се љубат,трети очи ќе ископаат,четврти се оговараат.
  И тоа = смеење до солзи.
  Во недела почнува,којзнае какви будали ќе спојат. :rofl:
   
 13. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Големиот брат (Big Brother)

  ќе има во 20 часот го преместиа незз зашто
   
 14. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Големиот брат (Big Brother)

  Како и да е, голем брат, велики брат како сакаш ти наречи го, е шоу за луѓе кои што немаат свој живот и проблеми па се замараат со „багра експрериментални глувчиња“ пуштени во неколку простории, со цел да го најдат сирењето, односно да добијат пари или што и да е.
  Она шоуто што беше со пеење, кај што учествуваше Белов, беше каде каде подобро, а овие „петпарачки“ шоуа каде што ние треба да пратиме кој кога „прднал“ - NO THANKS.
  поздрав од Скопје

  Од страната на сител телевизија :clap: :clap: :clap: за тој или таа што го напишала :)
   
 15. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Големиот брат (Big Brother)

  Имам многу лошо мислење за сите вакви машини за штампање пари! Воопшто не ги следам, а искрено од новата сезона на Големиот брат не очекувам ништо бистро, освен еден тон глупости, сплеткарења, пцуење и карање на жените (како кокошки).
  Не ми е јасно што има интересно за гледање во тоа?! Бетер се и од шпанските серии.....во што се претворија телевизииве цццц
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  4.524
  Кој го измислил ова? :)
  Живи глупости.
  Одма пред очи ми е она Драгица
  [​IMG]
  :rofl:
  Би гледала чат - пат за пукање сеир.
  За да се пријавам знам дека одма уште од првите денови би се срчкала со некоја како
  Драгица,Кики - Квики и Вики,или пак со некое вакво чудовиште
  [​IMG]
  Би ја завлекла за коса пред камера,убаво да се сними. :!:
  Ќе се откажам од шоуто,фино лепо ќe си излегувам од врата.
  Би ја побарала снимката,пукам пуканки дома и ќе си ја гледам 8)
  Али не се пријавувам бре,знам јас селското ќе си го извадам од мене :rofl:
   
 17. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  ...оооооооооо неееееееееееееееее Лила е водител..... што им е бе на овие од сител ??????????????
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.403
  Пол:
  Женски
  Леле овој нашиов :x Играм стриптиз, 15 мин-50евра, ама девојка ми не знае.
  Какви ги одбрале, па нормално, од се по нешто, се гледа што може од ова да се очекува.
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  ^ Барем убав е :D
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  744
  Оваа бесмислено чудо ниту сум го гледала некогаш, ниту пак ќе го гледам :)

  Толку будали да се соберат на едно место |(
  Желни за слава, не се ни свесни како се брукаат.

  Срамота! Никогаш не би се пријавила за вакво ''шоу'' :puke:
   
  На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.