1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Големото Л - Марија Лозаноска

Дискусија во 'Книги' започната од Talita, 10 февруари 2015.

 1. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.394
  Пол:
  Женски
  Краток опис
  „Не е лесно да си позната личност во малата државичка на Балканот. Во неа всушност ништо не е лесно, но Сара Левски има срце и храброст тоа да го каже искрено и како што е. Таа е девојка која цврсто гази на земјата и знае што сака во животот. Големите работи ги доживува подеднакво битно како и малите. Нејзиниот талент не секогаш е тој кој ја има донесено на насловните страници. Животот ѝ е доволно комплициран и пред средбата кај „Големото Л“. Таа се води со лајт-мотивот дека, што и да се случи во животот, следува ново поглавје кое ќе започне со голема почетна буква…“
  [​IMG]

  http://pisatelkataodlozana.weebly.com/10581077108210891090108610741080.html - Извадоци

  Мислење?
  Некој да ја има прочитано?
  Гледам на попуст беше на www.kupikniga.mk за само 120 денари, си ја порачав па ќе видам баш :)