1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го барам мојот близнак...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од AffyJelenator, 26 јуни 2014.

 1. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Мислам дека оваа тема треба тука да биде.Целта е да пишеме неколку факти за нас,и според тоа можеме да го најдеме нашиот „близнак“.Еве неколку факти за мене:
  1.Родена сум 5-Март.
  2.Обожавам одбојка.
  3.Моите омилени бои се зелената и сината.
  4.Селенатор сум.
  5.Живеам во Велес.

  Па,можам да си го пронајдам мојот близнак?? :D :rofl: Пишувајте и факти за вас. :)
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mjauculence

  mjauculence Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  1.Родена сум 25 Февруари.
  2.Пушам цигари.
  3.Имам кафеави очи.
  4.Емотивна.
  5.Сакам да шетам секаде.
  6.Сакам големо друштво.
  7.Директна и искрена.
  8.Несакам дволични луѓе.
   
 3. Amely

  Amely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Ева неколку факти за мене
  1.Родена сум на 6 Ноември
  2.Имам зелени очи.
  3.Омилена боја ми е сина
  4.Ги сакам искрените луѓе
  5.Сакам да патувам
   
  На Kohlensäure му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  1.Родена на 5ти Октомври.
  2.Имам темно кафени очи.
  3.Омилена боја лилава.
  4.Имам сестра и брат.
  5.Обожавам да патувам.
  6.Живеам во Битола.
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Јас сум ти полублизнак хаха.. 3,4 и 5 се вклопува :3
  Ај да се најде близнак ЦЕЛОСЕН.. хехе .. :D :D
  1.Родена сум на 11 Септември
  2.Омилена боја - зелена
  3.Селенатор сум
  3.Во Велес живеам
  4.Гимнастичарка сум :D
   
 6. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.490
  1.Родена сум на 22 Јуни
  2.Омилена боја - виолетова
  3.Селенатор сум
  3.Во Штип живеам
  4.Одбојкарка сум
   
 7. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Женски
  1.Родена сум 16 Ноември
  2.Ловатич сум
  3.Емотивна
  4.Смеѓа
  5.Свирам на гитара
  6.Обожавам одбојка
   
 8. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  5.130
  Пол:
  Женски
  1. Родена на 23 Април
  2. Gunner сум :^) :^)
  3. немам посебна омилена боја ги сакам сите бои
  4. Имам кафеаво- зелени очи
  5. сакам да цртам и да свирам гитари
  6. сакам бурек :o
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.254
  Допаѓања:
  143.206
  Пол:
  Женски
  1. Родена сум на 30 ти август
  2. Фан сум на Martin Garrix :rofl:
  3. Од Скопје сум
  4. Смеѓа сум
  5. Имам кафено светло-зелени очи :D
  6. Искрена сум и не сакам да лажам
  7. Обожавам пица
  8. Сакам да гледам акција, комедија, хорор и љубовни филмови
  9. Слушам техно и транс музика највеќе
  10. Омилена боја - па сите ги сакам ама ајде нека се сината и виолетовата не можам да се одлучам
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.574
  Допаѓања:
  8.078
  Пол:
  Женски
  1. Ниска сум
  2. Обожавам чоколади
  3. Омилен од сите познати ми е Вин Дизел
  4. Мразам романтични филмови
  5. Омилена боја: сина и зелена.
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Cookie.22

  Cookie.22 Нов член

  Се зачлени на:
  23 јули 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  14
  1.Родена 11 август :)
  2.Омилена боја сина .
  3.Имам долга коса ..
  4.Фан сум на Алекса Перович и Доктори :)
  5.Мразам лагии ..
  6.Имам кафеави очи и кафеава коса ..
  7.Многу сакам да шетамм :)
   
 12. ShawtyGIRL

  ShawtyGIRL Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  1.Родена сум на 13ти Јуни
  2.Belieber сум
  3.Обожавам тетоважи *-* ,иако немам
  4.Имам кафени очи и кафена коса
  5.Емотивна сум
  6.Плашлива сум
   
 13. Tirstywx

  Tirstywx Нов член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  1.Родена сум на 2ри Март
  2.Имам кафеава коса
  3.Имам зелени очи
  4.Сакам романтика
  5.Сакам да се дружам
  6.Идол ми е Деби Рјан
   
 14. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  1.Родена на 25 Март
  2.Висока сум
  3.Сакам ракомет
  4.Сакам да чита
  5.Ја обожавам серијата Госип Гирл
  6.Слуша Џастин Тимберлејк и Уан Дирекшн
  7.Омилена боја розева, тиркизна и сива
  8.Имам сини очи и костенлива коса
  Па да видиме дали имам близнак :D :)
   
 15. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  1. Родена сум на 18 Февруари.
  2. Белибер сум. :inlove:
  3. Ги сакам MAGCON Boys, омилен ми е Matthew Espinosa. :inlove:
  4. Ја обожавам Тwilight сагата, книгите и филмовите. :inlove:
  5. Ја сакам и голем фан сум и на Miley Cyrus. :inlove:
  6. Имам светло сини очи, малце на зеленко.
  7. Имам кратка, кафеава коса.
  8. Сакам хорор филмови.
  9. Обожавам вампири. :inlove: :rofl:
   
 16. AffyJelenator

  AffyJelenator Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2014
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш по ЛП прати ми линк од твој фејсбук(ако имаш), можеби те познавам? :$ :lol:
   
 17. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Еве го мојот 60% близнак бее :D иако не сум навела горе се 4,5,6,8, 9 ни се заеднички.
   
 18. fairy90

  fairy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  1.Родена сум 14 Јули
  2.Имам темно кафена коса(долга) и очи кафени
  3.Ја сакам сината боја
  4.Ја обожавам серијата дивиоус маидс
  5.Мн сум емотивна
  6.Мразам дволични луге.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bieberlicious

  Bieberlicious Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Родена сум на 7 мај
  Тренирам тенис и го обожавам Рафа
  Зависна сум од музика
  Belieber :inlove: and Directioner :inlove: сум најголем на свет
  зависна сум од Justin :inlove: :inlove: :inlove:
  имам сини очи
   
 20. smurfettee

  smurfettee Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  -Родена сум 31 Август
  -Смеѓа сум
  -Имам кафено-зелени очи. (долга)
  -Омилена боја ми е плава,зелена и црвена.
  -Фан сум на 5 Seconds of Summer.
  -Обожавам романтични комедии,само романтика и хорори.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.