1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам...(Линдзи Келк)

Дискусија во 'Книги' започната од forever.young1, 10 април 2013.

 1. forever.young1

  forever.young1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги прочитал 5-те книги од Линдзи Келк? Би ги препорачала на сите љубители на авантурски и љубовни романи.Ги има во Скопје,на саем на книгата(јас таму ги видов).Една е 200 ден.Доколку некој ги прочитал или барем 1 сакам да ми кажете какви ви се впечатоците? Јас сум воодушевена и би ги прочитала уште милион пати повторно и повторно. :lol: :D
   
  На Purelove92 и jovi.girl.forever им се допаѓа ова.
 2. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  455
  Јас го прочитав само тој првиот дел и онака интересен е но не ми оставил голем впечаток.Многу ми е сличен со други книги.Летово планирам да читам друг дел па можеби ќе го сменам мислењето.
   
 3. yeayea

  yeayea Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Во Скопје е 200 денари?
   
 4. Mahidevranfan

  Mahidevranfan Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  2.064
  Пол:
  Женски
  Ги засакав книгиве!
  Ја прочитав „Го сакам Холивуд“ а, сега ја читам и „Го сакам Париз“. Стилот на пишување, воедно и самата приказна и тематика многу ми се допаѓа.
   
 5. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  544
  Интересни за во слободно време, обично ги читам за релаксирање од учење. Почнав од Го сакам Холивуд, сега ќе ја читам Го сакам Лондон. Иако Анџела на моменти страшно ме нервира, од 2 одлуки ниту еднаш не згреши да ја донесе вистинската едно мисли друго прави. Најмногу ги читам заради хуморот, инаку ми доаѓа да ја фрлам книгата низ прозор заради Анџела :?:
   
 6. Glory123

  Glory123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2015
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Ги обожувам книгиве на Линдзи :inlove:
  Неодамна ја прочитав Го сакам Париз и многу ми се допадна
  :l: Па ја купив го сакам Вегас ама не ми се допадна баш :mm:
  Па сега се мислам дали да ја купам Го сакам Лондон? :) Ја има некој прочитано?
  И дали му се допадна?
   
 7. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.221
  Допаѓања:
  59.054
  Пол:
  Женски
  Ги имам сите 6 книги прочитано и ги препорачувам. Интересни се и баш времето ти лета додека ги читаш затоа што се лесни се читање и нема оптеретување на мозокот. ( ПС кажав 6 книги затоа што ја имам и книгата што е измеѓу Холивуд и Вегас и се вика Џени има страшно лоша недела)
   
  На Glory123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.814
  Пол:
  Женски
  Да, после „Го сакам Париз“, оваа е најубава. :)
   
  На Glory123 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rihanna14

  rihanna14 Активен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2014
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Ги имам прочитано сите делови,многу интересни книги ептен ми се допаднаа :)
   
 10. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.330
  Пол:
  Женски
  Досега целиот сериал го имам прочитано три пати. Освен една книга, која воедно е е ипоследна. "Го сакам Божиќ" , затоа што никаде не ја најдов. Сериалот е хумористичен и забавен и лесно може да ти го одвлече вниманито и да ти измами насмевка кога си лошо расположен. Сите книги се лесно "сварливи". Дефинитивно го препорачувам за сите кои се двоумат дали да го читаат или не. :)
   
  На Glory123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  186
  Моментално ја читам за Њујорк, и се мислам дали да ја земам следна за Холивуд. Прочитана ли вие? Кажете дали да ми биде следна.
   
 12. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.256
  Пол:
  Женски
  како се по ред знае некој??
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.814
  Пол:
  Женски
  Њујорк
  Холивуд
  Париз
  Вегас
  Лондон
   
  На Adi888 и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 14. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.256
  Пол:
  Женски
  фалаа
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 15. just me=]

  just me=] Нов член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Κнигите се феноменални. Ги пρочитав пρед 2 месеца. Пρепоρачувам да ги пρочита сеκој.
   
 16. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Ги имaм прoчитaнo сите делoви, препoрaчувaм, прекрaсни се !!!
   
 17. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.901
  Допаѓања:
  20.385
  Пол:
  Женски
  Денес почнувам, морам сите да ги прочитам :lol:
   
 18. E*N

  E*N Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Да не има некој да ги продава Го сакам Холивуд и Го сакам Париз никаде не можам да ги најдам ?