1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Граѓанско

Дискусија во 'Канта' започната од Lile Mile, 6 мај 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lile Mile

  Lile Mile Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дечки дај ве молам некој дали ги има одговорите по граѓанско курофми неможам да најдам...
  за 9то!
   
 2. bubak4e

  bubak4e Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  i mene mi trebaat ama gi nemam na zal
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.234
  Пол:
  Женски
  ... а одговорите сигурно ги има во книгата, верувам во тебе дека ќе ги пронајдеш ако се потрудиш
   
  Последна измена: 6 мај 2015
  На crimson и Lella им се допаѓа ова.
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.174
  Допаѓања:
  28.345
  Пол:
  Женски
  Во оваа книга ги има. :headbang:

  [​IMG]
   
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.805
  Допаѓања:
  132.354
  Пол:
  Женски
  барем прашањата ги имаш ли најдено? :D кај може да ги има одговорите ако не во учебникот?
   
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.914
  Допаѓања:
  51.078
  Пол:
  Женски
  Ау каде со тој начин на изразување?
  14 годишни сте, на никоја возраст не личи тоа.

  А и темава е скроз непотребна.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.