Група за поддршка на лица што дткаат(пелтачат)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Galwaygirl, 28 септември 2020.

 1. Galwaygirl

  Galwaygirl Нов член

  Се зачлени на:
  28 септември 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Сакаме да се собереме повеќе луѓе со таа говорна мана и да го правиме тоа што го прават веќе по цел свет со support groups. Ни здружение, ни група за поддршка...ништо нема, а тоа многу помага. На балканот пример Србија ,Бугарија,Грција и многу други веќе имаат, но во МК сеуште не се оформило. Ако има некој заинтересиран или познава некој што би бил заинтересиран, пишете ми.