Групна венчавка

Дискусија во 'Свадба' започната од Minnie.Mouse, 2 декември 2012.

 1. Minnie.Mouse

  Minnie.Mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  22
  Имам слушнато дека секоја година се одржуваат
  групни венчавки па сакав да ги пријавам моите родители
  за венчавка бидејќи не се венчани во црква а во 2013 година
  ќе прават 20 годишнина од бракот. Па ако знае некој да ми каже
  кога и каде се одржуваат овие венчавки ??
  Благодарам однапред
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  А зошто мора да биде групна венчавка? Јас би организирала венчавка само за нив, на годишнината. Тоа и го планирам за баба ми и дедо ми. Во јануари прават 50 години од брак и исто не се венчани. Мислам дека ќе биде прекрасен подарок.
  А за групна венчавка не знам. Најдобро прашај во црква, ќе ти кажат најубаво :)
  И патем да прашам може да се венчава секој ден или тоа мора да биде сабота или недела?