1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Групна венчавка

Дискусија во 'Свадба' започната од Minnie.Mouse, 2 декември 2012.

 1. Minnie.Mouse

  Minnie.Mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  22
  Имам слушнато дека секоја година се одржуваат
  групни венчавки па сакав да ги пријавам моите родители
  за венчавка бидејќи не се венчани во црква а во 2013 година
  ќе прават 20 годишнина од бракот. Па ако знае некој да ми каже
  кога и каде се одржуваат овие венчавки ??
  Благодарам однапред
   
 2. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  А зошто мора да биде групна венчавка? Јас би организирала венчавка само за нив, на годишнината. Тоа и го планирам за баба ми и дедо ми. Во јануари прават 50 години од брак и исто не се венчани. Мислам дека ќе биде прекрасен подарок.
  А за групна венчавка не знам. Најдобро прашај во црква, ќе ти кажат најубаво :)
  И патем да прашам може да се венчава секој ден или тоа мора да биде сабота или недела?