1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Групни попусти

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WomanInRed, 15 октомври 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.604
  Пред некое време, настана експлозија од сајтови за групно купување. За многу кратко време освен сајтови се отворија и Фб апликации за групно купување ..
  Не знам за вас но едвај чекам да најдам нешто на попуст..


  Колку ги користите ваквите сајтови за групни попусти?
  Кој од нив најмногу ви се допаѓа?
  И што би сакале да има?

  еве некои од нив

  http://voskopje.com/
  http://mk.kolektiva.net/skopje/
  http://www.bagatela.mk/ агрегатор на групни попусти
  http://www.sakampopust.mk/
  http://www.wow.mk/

  Ставајте добри понуди, предлози.. колку сте задоволни? Дали сте задоволни? :)
   
 2. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.410
  Grouper си го заборавила :D

  Имам земено купони неколку пати, еднаш за солена соба што беше одлична зделка и еднаш за ручек во Густо. Јас бев баш задоволна, затоа што за солената соба (што ми беше навистина потребно) добив попуст од 60% мислам а услугата си беше најрегуларна. Прво мислев да не сакаат да не зезнат нешто ама не.

  Во Густо имаше понуда вечера за двајца за 600 денари и тие пари воопшто не ги жалам. За 600 денари со другарка ми се прејадовме, а вообичаено мислам дека чини над 1200 денари.

  Ако начекаш работи што стварно ти требаат/ги сакаш тогаш групниве попусти се одлична работа. Јас не сум љубител на масажи ама за тие што се цело време има некои понуди кои се со навистина пристапни цени.

  А заборавив, имам земено уште едни купони за коктели во еден кафич на Иво Лола Рибар. Е ова беше чист промашај, ама околу 50 денари беше коктелот (читај сокчето). Сепак мислам дека ова беше грешка на кафичот и нивна скржавост. А баш се сеќавам дека огромен број на купони се продадоа.
   
 3. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  купувам обично преку колектива и најчесто понудите за спа центри и одмори.
  еве сега викендов за 5200 ден за двајца ке одиме во банско алл инцлузиве и користење на цела велнес програма и спа.
   
 4. AnaSto

  AnaSto Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Има доста нови што значи и поголем избор

  келепур,
  салестарз,
  веб клиника
  Сите попусти-според мене е еден од најдобрите
   
 5. iv.lady

  iv.lady Нов член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0

  Фала за предлогот :)
  sitepopusti.com-стварно добар сајт
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.846
  Допаѓања:
  2.146
  Кога одите да искористите некој купон,на пример за храна, дали во старт кажувате дека сте со купон или на крај? На некои места оинаков третман и услуга добивте кога знаат дека сте со купон за попуст.
   
 7. sanja.burgundy

  sanja.burgundy Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  965
  Допаѓања:
  9.078
  Пол:
  Женски
  Секогаш кажувам дека сум со купон и веднаш го давам - за да знаат што да зготват, нели пишува на самиот купон. А и сметката кога ќе ти ја донесат, пишува на неа дека е со попуст.

  Што се однесува до третманот, тоа зависи од стандардот на ресторанот/кафиќот, каде и да е попустот. Имам и позитивни искуства, а и негативни - кога на слика е едно, а во тањир дупло помалку (на пр.во Бирократ).
  Како позитивни и на кои секогаш со задоволство им се враќам се ресторан Национал и ресторан Аванти (во ГТЦ). Во Национал храната е превкусна, никогаш не ме разочарале :)

  Он топик - најчесто купувам од lapaj.mk зашто се плаќа на лице место, дома само го принташ купонот, а и од kupinapopust.mk затоа што даваат и поени со секое купување :)
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.846
  Допаѓања:
  2.146
  Оние што се сериозни и што сакаат пак да им дојдеш нема да те прават будала. (За Аванти секоја чест). Ама има неколку места каде што повеќе нема да стапнам :D
   
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.681
  Пол:
  Женски
  Не користам групни попусти, не ми се замара си купони и такви ствари, а кога се работи за услуги, не знам дали се добива истиот квалитет.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.