1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Грчеви во стомакот после секс

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од mdb, 6 јуни 2013.

 1. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  268
  Дали некогаш ви се има случено да имате нормален безболен сексуален однос со партнерот и неколку минути откако ќе завршите со сексање да добиете јаки грчеви во долниот дел на стомакот. Неможеш да одредиш дали е матката, дали јајници, дали бешиката. Јас едвај се движев. Многу посилни болови од оние за кои мислев дека се силни кога добивав менструација. Инаку имам болна менструација првите два дена. Никогаш претходно ми се нема случено ова. После седнав и ми помина за половина час. Ми беше 23ти ден од менструалиниот циклус, а инаку добиван 28-29 ден. Незнам. Некое слично искуство?
   
 2. MD.2Love

  MD.2Love Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  12
  ми се има ова сучено и мене, и тоа после 6 год сексуален живот со истиот партнер и јас се чудев ко тебе , мислам дека во прашање се хормоните и пенисот, можеби прегоемата опуштеност во моменти на страст не водиме рачун ,а и не сме внатре да гледаме како и до каде влегва и затоа се случва тоа, можеби во моментот ти било убаво и по насилно кога било тоа и од опуштена не имаш забележано ама после сексот се појавува болката од кога ке оладиш .....исто како синејца кога ке ја видиш а не знајш кај си се удрила и кога ама е тука .ова го сватив од кога болката почна да ми се повторва и кога ке размислам што сум сменила сега во мојот секс а не сум користела претходно
   
  На mdb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mdb

  mdb Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2010
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  268
  Можеби е до тоа. Јас многу се исплашив, и ние сме 4 години заедно, сега сме во брак, ама ова ни се нема случено. Значи да не се секирам? ;) Ама да внимавам. Ок, фала многу :$
   
 4. Cersei

  Cersei Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Ми се има и мене случено еднаш и барав на интернет, меѓу другото најлогичен одговор беше дека после оргазам може да се грчи и утерусот и да предизвика болка, а друга причина може да биде спермата од партнерот бидејќи содржи простагландини и може да предизвика контракции. Заради тоа и во бременост нели не се препорачува секс, посебно во првиот триместар.