1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Губење надеж во љубовта

Дискусија во 'Канта' започната од anakonda88, 27 јуни 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.484
  Пол:
  Женски
  Надежта е таа што не носи во предизвиците низ животот А љубовта е она што не исполнува . Но што ако и ова човек во себе го нема , дали губењето надеж , љубов и верба во една сакана личност може да не доведе до тотално разочарување што подоцна ни станува за свее сеедно и се помируваме со себе дека никогаш срцето нема да ни засака некого ..... Дали мислите дека подобро е да се биде рамнодушен , бидејки тогаш не може никој да те повреди ?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.103
  Допаѓања:
  56.271
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.