Губење на страст во бременоста

Дискусија во 'Брак' започната од think#love#man, 20 мај 2015.

 1. think#love#man

  think#love#man Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Што се случува кога жената во текот на бременоста ја губи желбата за секаков вид на страст, желба за интимност, секс.......? Дали се поправа тоа после породувањето или веќе е касно за се?
   
 2. Cvekjence

  Cvekjence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  199
  Мислам дека за ова на долго и широко има во темата : Секс за време на бременост, ако сакаш да си читнеш... А иначе еве и јас трудна и како да имам желба за секс кога по цел ден осеќам како се превртува, клоца, ика бебево во мене. Мене барем тоа ептен ми влијае, а мислам дека и на маж ми :)
   
  На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.