1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гулабица- Нова македонска sвезда

Дискусија во 'Насмевка' започната од Virus997, 7 мај 2012.

 1. Virus997

  Virus997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  65
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.054
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува...тема за Гулабица...и тоа во Музика...ја пре би ја преместила во Насмевка...абе денес видов тоа срамови живи. Не знае да пее, да се облече па ич...хулахопкана од најновиот “хит“ директно мава на крвен притисок...и то.
   
  На Twinkles и LittlePinky им се допаѓа ова.
 3. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.982
  Пол:
  Женски
  Гајтанон што го носи на чело е подебел од оној на мојана термо печка.
  Мавав сеир дури оние од Екстра Ексклузив не отупеа со неа ко да е најинтересното, најсмешното и најсрамното нешто што ни се случило. Ебати професионалците.
  Ништо поарно ни полошо од Драганче, Коста, Надица, Андријанчето, Сања Барбика, онаа...Ани ли која беше со „Нели ти е срам“ итн.
  Секој во свој стил се сељачи, нема потреба од теми за вакви бљувотини.
   
 4. janafilth

  janafilth Нов член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  27
  WTF??
  До кога ќе не срамат сељациве?
   
  На Twinkles и ocila им се допаѓа ова.
 5. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  Колку само се изнасмеав и стварно зар оваа тема може да се стави во музика :rofl: :rofl:
  Стварно не ми е јасно како едноставно личности како оваа се замислуваат дека се ѕвезди. Ова е срам за Македонија :o
   
 6. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.400
  Допаѓања:
  3.925
  Пол:
  Женски
  па и уште тема сте отвориле а :^)
  остај тоа што жената ги надмина кешот и мафијашите, и личноста што ја отворила се надминала !
   
 7. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  :D :D :D замислете ја во дует со онаа што ја пее кеш кеш :D :D ејј безобразни болести :fubar: :x
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.835
  Допаѓања:
  60.640
  Пол:
  Женски
  Темава е за во насмевка, а не да ни ја квари категоријата музика, па преместена е во насмевка. :)
   
 9. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Ми ги брука работите што сакам да ги читам и слушам.
  Каде со Космо во раце, VH1 канал пуштен. Па ако стварно гледа и слуша тоа, кај пустата видела дека тоа што го носи како аутфит во спотот е актуелно ?!?
  Немам коментар, сега ќе ми се згади да пијам од мојата последно купена шољичка, и оваа ја има истата. Am I Gulabica too ?!? :x
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.326
  Јавен повик - Да и ги врати парите тој што и ги зел! :tmi:
   
 11. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Јас синоќа детално го анализирав ова уметничко дело. Значи,не размислувајте токлу површно бре ало!
  Девојкава со шах-хулахопка сака всушност да покаже дека животот е партија шах!
  Сите ние сме пиони со кои команда виша сила,и ни требаат добри потези за да опстанеме и да просперираме. :)
  Ебати затутаните,гледајте малце понастрана.
   
  На Li0ness, Chocolate.me, DeMelo и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Крајно време е во државава да се воведат некои критериуми. Не може секој да сними песна и да се глупира на тв.
  Да ви кажам право јас се исплашив кога ја видов во тие гаќите кафени и белите чизми. Коста, Барбиката, Надица (Фатална девојка) вода можат да и носат на Гулабицава. Ова е врв. :tmi:
   
 13. Virus997

  Virus997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  65
  Моја грешка беше што ја објавив темата во музика, но еве поправен сум од администраторите и темата е преместена во категоријата насмевка. Така да сега ви преостанува само да уживата во овие преубави мелодии од Гулабица.
  .
  .
  .
  Не ми е мака за песните туку зборот Гулабица...ги навредува гулабите не за друго :)
   
 14. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.553
  Лелее не ми се верува толку човек да се брука :x Зар во нашава земја секој може да биде пејач, секој може да снима спот :x :x
  И да ќе заборавев дај нека каже од кај и се оние хеланките сребрени во спотот оди си :lol:
   
 15. Ligavka

  Ligavka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  66
  Хахахахаха ала ''Лејди Гага стајл'' мислиш утепала е некој тигар и го облечела :D ( ццц неможам да се присоберам :lol: :lol: :lol: ) штета што македонската музика оди на таму наместо да работиме на квалитетни пеачи ние вадиме само глуперди тоа треба да се забрани на кој му текнало ајде песна прават пеачи стануват не ми е мака за нешто друго ја глупират државата!!! .... хахахаххахахахаха неможам :rofl: :rofl:
   
  На Virus997 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.042
  На се личи само на Гулабица НЕ :!:
  БАрем косата да ја измила, а не мрснотии на сите страни |(
  Не ми се верува, од каде излегуваат талентиве, Коста Бургов, оваа , уште колку ли ги има :x
   
 17. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.028
  Велешанка е лепотицата :D
  Иначе кој црни пари бре да и земал некој,сама си го платила,нејзин лаптоп и остале ствари,сама си се спонзорирала,на Романтик е снимано во тоа собите :rofl:
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  :x :x :x
  Ова мене не ми е смешно, ова мене ми е жално...дали луѓево се гледаат.Свесни ли се дека се тема на потсмев.Како го гледаат во очи блиското семејство? :x
   
  На Mermaid90 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.155
  Допаѓања:
  16.240
  Во првата песна спот ли е тоа или реклама за мебел, м?

  Инаку ептен ми се свиѓаат шах-хулахопките и сивите хеланки :emo: , знаете нели, нема врска дали ти изѕрцнало сало на сите страни или не, битно имаш спот и сите зборат за тебе, па сега те испејуваат или подржуваат нема смисла.

  Тело, фаца, возраст ... Сите тие работи оваа пеачка НЕ ги поседува. Хулахопките и се "шах-мат", а видеaта погледнете ги ако сакате да стопите некоја мозочна клетка во тие 3 минути.
  Опис. :D