1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гумени бонбони

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од stefiy, 3 декември 2012.

 1. stefiy

  stefiy Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2011
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  71
  Колклуу ги сакавте гумените бонбони сеуште ги сакате? Јас ДААА <3


  Разгледав ама никаде не забележав тема Гумени бонбони ако има избришете ја оваа :D
   

  Прикачени фајлови:

  • mm.jpg
   mm.jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   678
 2. Heleny

  Heleny Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  855
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Не можев да најдам слика од мечињата, розови и жолти. Е тие ми се врв (добро не се гумени, туку пенести). Нема врска, знаете за кои ви зборувам :D

  [​IMG]
  Класика.

  [​IMG]

  Совршенство.

  :) Што повеќе да кажам, ми се пријадоа...
   
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Каде наидов на темава :lol: ми се пријадоа
  Кога станува збор за гумени бомбони не бирам, ги јадам сите
  [​IMG]
   
  На AnjaLazanja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
  Моја слабост. Дефинитивно. Сите ги јадам, а Харибо ми се омилени. Сите вкусови до еден!
   
 5. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  13.194
  Пол:
  Женски
  Мојата тема! :inlove:

  ОБОЖАВАМ гумени бомбони,би можела секој ден само тоа да јадам ! :inlove: :inlove: :inlove:
  Баш пред половина час јадев,си купивме со дечко ми ...ммм ... :inlove: :) :D
   
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.156
  Допаѓања:
  86.075
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Нездраво нешто , но знам некојпат да си каснам :)
   
 7. Cinderella11

  Cinderella11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  51
  Обожавам да ги јадам :inlove:
  [​IMG]
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.472
  Многу сакам кисели работи и омилени ми се тие што маваат така малку накај киселко.
  Имаше во Рамстор црвчиња гумени бомбони и одвај чекав да идам да си купам. :lol:
  Ги побарав пред некое време пак, се улетав кога ми текна што можам да си земам и ги немаше. :(
  [​IMG]
   
 9. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Најубави гумени бомбони се на харибо. Како мала ги гњавев да ми купуваат нонстоп харибо мечиња, па после и кокаколи, црвчиња, праски :D ама ми помина меракот, па одамна не сум посегнала по гумени бомбони.
  Она што никогаш не сум помислила е дека се од животинско потекло, па поради тоа не се вегетаријанска храна. :|
  Предупредувам спојлерот да не го гледаат оние со слаб желудник.
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.056
  Допаѓања:
  11.921
  Ги сакам многу, иако во скоро време не сум јадела.
  НАјомилени ми се кисели некој, да мижам додека ги јадам :tmi:
   
 11. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Одамна не сум јадела,ама како мала се давев во нив.За мене едни и единствени се Хариво посебно овие

  [​IMG]
   
 12. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Многу ги сакам гумените бомбони(Ги обожавам)

  [​IMG]

  Најчесто ги јадам од Јаготка(Харибо :inlove: )
   
  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  obozavammmmmmmm
   
 14. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Ги сакам многу,и често знам да си купам така поголемко кесе :D
   
 15. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.947
  Пол:
  Женски
  Одвратно нешто,да сум знаела уште како дете никогаш не би ги ставила во уста :puke: иако многу и не сум ги конзумирала,мислам дека има каде каде пофкусна солуција од јадење гумени бонбони и уништување свесно на организмот!
   
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам, харибо мечињата розови и жолти мммм милина.
   
  На EMoonlight му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам :inlove:
   
 18. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  4.297
  Пол:
  Женски
  Неодамна прочитав фрапантни информации за составот и производите од кои се прават гумените бомбони, т.е за желатинот....
  Ама што да правам кога ми се страшно интересни за џвакање, тегнење, одлична занимација додека учиш, а и ме заситуваат.
  Последно време ги зачестив оние на Слатката куќа, Кока кола, Тропик Микс и Бананите, а претходно дневна доза ми беше спиралестото пакуваање на харибо.
  Слатка навика.
   
 19. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  535
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Сакам гумени бомбони, меѓутоа највкусни ми беа едни во форма на врвци од Данска ни ги носеа (нешто како овие на сликава). Дали имате сретнато вакви слични? :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.467
  Допаѓања:
  11.094
  Пол:
  Женски
  Јас ги обожавам!
  Харибо ми се убедливо најубави гумени бонбони.
  Омилени ми се овие
  [​IMG]

  Веднаш по нив обичните мечиња.
  Од останатите гумени бонбони ги сакам и киселите црвчиња, а има и едни од праска исто многу вкусни.