1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Гу гу долс (Goo goo dolls)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од vesni4kaxd, 5 август 2011.

 1. vesni4kaxd

  vesni4kaxd Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  43
  Goo Goo Dolls се американски рок бенд формиран во 1986 во Бафало, Њу Јорк, во состав на вокалистот и гитаристот Џон Рзезник и бас гитаристот Роби Такец. Од крајот на 1994 им се приклучи тапанистот Mајк Малин... Најпопуларни песни им се Name, Iris and Slide...... Мојата омилена од нив е All eyes on me...... http://www.youtube.com/watch?v=2truqp9nf8U
   
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.430
  На Whatsername и Hipica им се допаѓа ова.
 3. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  744
  го го долс (goo goo dolls)

  vesni4kaxd поправи си го постот, те молам - не изгледа убаво.
  Насловот со голема буква. :!:
  ''Најпопуларни песни му се Name, Iris and Slide.'' (*му - им)
  Премногу непотребни точки. :!:

  Не сум ги слушала досега, па немам да дадам коментар за нивните песни. :)
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Iris мислам нема кој не ја знае. Ретки се таквите луѓе. :)
  Во секој случај фантастична музика.
   
  На Black.Beauty му/ѝ се допаѓа ова.