1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ДАЛИ ПОСТОИ ВИСТИНСКО ДРУГАРСТВО/ПРИЈАТЕЛСТВО

Дискусија во 'Канта' започната од lizaname, 13 февруари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. lizaname

  lizaname Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Женски
  Немозжев да најдам слична тема па би сакала една дискусија искуства и слично
  Поточно ми е дали постои другарство откако веке сте оформени личности, вработени со семејства.
  Предходно сте биле одлично друштво без некој разлики но подоцна се прават, што од финансиска гледна точка што од професионална , религиозна, околината, денешницата и едноствано кој каде стигнал до денес. Дали љубомоството е премногу присутно, осетот дека се раликувате сфакате дека не сте во тек со процесот на околината. Неразрешени ситуации во кој едноставно ве иритираат зашто едноставно денес е многу лесно да одврлиш пријателство негувано со години него да склопиш ново
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.