Давење - "choking"

Дискусија во 'Секс' започната од RandomSlut, 22 октомври 2019.

 1. RandomSlut

  RandomSlut Нов член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Барав по форумот нешто на оваа тема ама не најдов, доколку веќе има тема пратете ми линк.
  Што мислите за "давење" за време на секс, дали вие го сакате и ве пали а и кои се ставовите на вашиот партнер околу тоа?
   
  На GirlLove, Justicija, Cinnamon Bun и 5 други им се допаѓа ова.
 2. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.811
  Допаѓања:
  36.574
  Пол:
  Женски
  И гомна да ви сервира порнографската индустрија и тоа ќе изедете.
  Лош филм.
   
  На SunnyGirl2, Shalitra, makedon81 и 33 други им се допаѓа ова.
 3. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Можеби и тоа го има, кој знае :rofl:
   
  На SugarHoney и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 4. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Машки
  Според мене ова е дел од еротиката, и во даден момент и те како знае да биде ова возбудливо. Јас не би сакал партнерката да ме дави, но ете на пример во момент би сакал јас да и го правам тоа на партнерката, давење, плескање по задникот, па и шамари што да не, се е дозволено во сексот - само ова би се допаднало на оние кои би сакале да бидат доминирани
   
  На RandomSlut му/ѝ се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.905
  Допаѓања:
  49.337
  Пол:
  Машки
  Одамна е сервирано тоа, long live 2 girls 1 cup:envy:
   
  На piglet1, ku4ence, Waverly Raven и 14 други им се допаѓа ова.
 6. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  896
  Пол:
  Женски
  :rofl: Во превод искомплексирани мажиња?
   
  На SunnyGirl2, Mollami, Mrs. Lovett и 10 други им се допаѓа ова.
 7. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.811
  Допаѓања:
  36.574
  Пол:
  Женски
  Добар ник имаш.
   
  На SunnyGirl2, Mollami, Shalitra и 15 други им се допаѓа ова.
 8. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Машки
  Па јас не би судел, има луѓе кои го сакаат ова, а има и кои не го сакаат. Така да преведи го како сакаш :)
   
  На ku4ence, WildMk и piksooki им се допаѓа ова.
 9. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.876
  Допаѓања:
  51.763
  Тие се тие, менталните...
  Пак гледајте порно, што друго да ви кажам!!!
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Машки
  Ти намали да гледаш НЦИС :) јас не зборував за силни шамари или давење до бесознание, јас мислев на она безопасното
   
  На RandomSlut му/ѝ се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.208
  Допаѓања:
  109.032
  Пол:
  Женски
  А тоа е?
   
  На sj *O*, lovestoneddd и nightingale им се допаѓа ова.
 12. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  227
  Пол:
  Машки
  мислев на тоа што го пишав само не со интензитет да убиеш некого.. има свашта по светов ама јас не сум за она хардкор да речам давење, тепање или незнам што - не би направил или дозволил се што е екстремно или има барем најмала шанса да убиеш некого. Тоа не ми е ни најмалку секси.
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.876
  Допаѓања:
  51.763
  ама тебе ти е секси да се ставиш во позиција на моќ над некоја жена и да се "преправаш" дека ја малтретираш ;)
  нема тука НЦИС ништо, ментал си е ментал...
   
  На sj *O*, WildMk, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
 14. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.811
  Допаѓања:
  36.574
  Пол:
  Женски
  Чудно како сите нешта кои ви се интересни, не сакате да ги применуваат на вас. Анален ви е пресекси, ама не би дале на девојка да ви го начука отпозади, сакате орален ама кога ви го пружаат, сакате давење ама рацете да бидат на туѓ врат, шамарање било секси ама вашата рака да лупа а не вашиот образ или газ да трпи. Одвратно.

  Можам да гарантирам дека девојките кои се ентузијастични за вакви понижувања, станале ентузијастични по иницијатива на нивните мажуленца, пошто се учени да се субмисивни и да се во улога на златни рипки - да исполнуваат желби.
   
  На Shalitra, Leat, twilight123 и 16 други им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.876
  Допаѓања:
  51.763
  Тоа е тоа!!! Прати, и членката што ја отворила темата, 4 мислења само, од кои во првото дечкото и бара секс без кондом, а не знае таа што да прави затоа што ја притиска (прв и е) и онда ова, кај што сигурно тој сака да ја дави и ја убедува дека многу девојки го сакаат тоа, ама таа не знае how she feels about it.
   
  На Shalitra, sj *O*, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 16. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Женски
  Не е се дозволено. Кај вадите вакви реторики бе?
   
  На Purplelilac, ЕденЧлен, Mantub и 15 други им се допаѓа ова.
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.876
  Допаѓања:
  51.763
  Од порничите.
   
  На ЕденЧлен, sj *O*, Nausicaa и 4 други им се допаѓа ова.
 18. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  896
  Пол:
  Женски
  Еве како
  Насловов (facepalm)
  Choking During Sex: How To Choke Her Into a Mindblowing Orgasm (NSFW)
  How To Get Rough in Bed the Way She Secretly Wants–Even If She Seems Like a “Good Girl”…

  https://www.gothamclub.com/choking-during-sex
   
  Последна измена: 22 октомври 2019
  На mentalmk, lovestoneddd и nightingale им се допаѓа ова.
 19. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.811
  Допаѓања:
  36.574
  Пол:
  Женски
  Апсолутно точно.
  Затоа и отвара ваква тема за да види како е out there.
   
  На sj *O* и DAngel им се допаѓа ова.
 20. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Женски
  Нисам знајала дека вакви глупости постојат :|(facepalm)
   
  На lovestoneddd и INNERBEAUTY им се допаѓа ова.