1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    никогаш не би го направила тоа аи не сакам мене да ми го направат пошто ќе се осеќам омаловажено.
    до сега ниеден дечко немам изневерувано :)
     
  2. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    emi ako imam soprug nikako zosto brakot za mene e zasekogas :) megutoa decko...zavisi so ovoj so odam sega ne go sakam premnogu bidejki i toj ne se odnesuva epten dobro so mene veli me saka najmnogu drn drn no ne go pokazuva toa :/ i bi go izneverila mozebi...na primer odam vo druga drzava na odmor i ako sum sig deka nikogas nema da se doznae ..znaci za zanimacija ...inaku ne sum takva..no od edna strana go zasluzuva toa ;)
     
  3. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Не сум ни помислила да го изневерам овој сега...во почетокот правев некој излети ни јас самата не знам зошто,но не повеќе.Но имав еден „дечко“ и да го изневерив .Одевме кратко време но не можев да го поднесам воопшто не го ни сакав.И потоа веднаш му раскинав.
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ако не си таква да те прашам: дали твојата совест заслужува да и шлапнеш дамка?
     
  5. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Само ке додадам ако веќе ми се допаѓа некој друг,би раскинала и би отисла со другит дечко,што одамна и ми се има случено,ама неверство не.
     
  6. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Нешто што најмногу мразам е изневерување,тоа претставува непочитување на личноста.Кога сме веќе заедно сакам да ме почитува и да биде верен доколку не му одговарам и не му е добро со мене нека направи муабет во четири очи и нека каже што мисле,истото важи и за мене.Со сила убавина неможе да правиме.А тој да оди наоклолу и да легнува и да си го валка со други и пак да дојде кај мене е верувајте кога би знаела нема да дојде,ќе биде крај.Затоа што кога јас сакам сакам со целото срце и целосно се посветувам на врската и кога би се случило да се заљубам во друг би прекинала затоа што сметам дека така ќе биде фер.
     
  7. Sophy14

    Sophy14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    8
    Искрено,вљубена сум во децхково,иако не сме заедно,и ако и тој ме изневери и јас би му гонаправила истото . :D
     
  8. flawless

    flawless Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    Врската се гради врз доверба, а изневерувањето претставува непочитување на партнерот.
    Немам совест да изневерам некого.
     
  9. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    е в ака досега никогаш не сум го изневерила мојот дечко,значи 7 години скоро а сум имала многу прилики....и никогаш нема да го изневерам...а тоа е од таа причина што мојот дечко има многу мала љубомора спрема мене и поради тоа што никогаш не ми забранил да седам со други машки и да излегувам кога не сум со него јас самата неможам да го изневерам
     
  10. Bluebell

    Bluebell Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    НЕ!
    Тоа највеќе мразам во една врска/брак. Јас сум со него затоа што го сакам, кога сакаш нешто тоа ти е совршено. Ќе барам ли посовршено ? :D
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    No way. Never ever!
     
  12. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Не би го изневерила,единствено тој ако не го направи тоа,па јас да му вратам :rofl:
     
    На barby му/ѝ се допаѓа ова.
  13. v.a.n.i.l.l.a

    v.a.n.i.l.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    imam iznevereno...i za toa neshto sum se kaela premnogu.. se dodeka ne svatif deka sekoe mashko bi go napravilo istoto vo sekudna.. znachi odkako izneveriv bev i izneverena, od istoto mashko so koe shto go izneveriv ..kakva ironija!
    vo vrskata ni beshe prekrasno..ni za mig ne bi se posomnevala se dodeka ne se najde edna tipka koja mi gi prenese sochnite detali... znachi vednash ja raskinav vrskata, toa e neshto shto znam deka ne bi go prostila..iskreno ni edna solza ne pushtiv ushte istata vecher izlegov so drugarkite gazejki se od smeenje.
    den denes ne veruvam vo ljubov-postoi samo fatalna privlechnost i strast..seto drugoto si go pravime sami.
    kako shto kje si naredish taka i kje ti bide..ti ako se ubeduvash deka sakash nekogo..taka i kje se chuvstvuvash.. ako se ubeduvash vo toa kolku ti e tesko taka i kje ti bide.. no dokolku samo probas poinaku da razmisluvas kje uspeesh vo toa. den deneska bi go izneverila sekoj naredden dechko , no nikogash ne bi bila vtorata..zatoa shto sum bila na mestoto na prvata.
     
    На Gina1990, mistery.N, HeidiDiWalt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    По ова што кажуваш не си фер, значи викаш дека изневеруваш и ќе изневеруваш, ама не сакаш да бидеш изневерувана. Извини ама тоа што си го надробил ќе си го сркаш, ако изневеруваш и ти ќе бидеш изневерувана, а ако вистина љубиш некого нема да изневеруваш. Љубовта постои иако не веруваш ти во тоа
     
  15. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Хехехехехе исто и јас.. Тој што го изневерив беше од друг град,не се гледавме често,немаше љубов(од моја страна) а и тогаш помала бев..Му признав дека го изневерив и дека нема ништо што би не задржало заедно..Сега имам долгичка врска (1 год.) дечко што го сакам и навистина несакам да го повредам зошто ме сака и несакам и јас да бидам повредена или без него.. :) :inlove:
     
  16. Muceto

    Muceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! :)
     
  17. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум изневерила,а нема ни сега да го изневерам дечко ми.Не сакам да го расипам она што ми е најубаво во овој момент,што ме прави најсреќна и највесела девојка на планетава.Никогаш!!! :!:
     
  18. v.a.n.i.l.l.a

    v.a.n.i.l.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    Napomenav deka ednash vo zhivotot izneveriv i deka mnogu se kaev poradi shto dechko mi mi prosti megutoa otkako raskinav za sosema 3ta prichina se fativ so mashkoto so koe shto go izneveriv prethodniov dechko...
    na kraj toj me izneveri so 3ta osoba, megutoa jas ne bi prostila iznevera..taka da raskinavme..poznavam mnogu devojki chii dechkovci gi izneveruvaat... i mislam deka mnogu mashki se skloni kon toa i iskreno ne sakam povtorno da pominam niz toa..bidejki spored mene site se isti.. a shto se odnesuva do ljubovta znachi postoi mozhebi sprema tebe..ama ima i poedinci koi shto ne veruvaat..kako mene i mislam deka treba da se pochituva i nivnoto mislenje..bidejki ne samo poradi toa shto mnozinata veruva vo ljubov znachi deka i postoi navistina.
     
  19. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    Добро, Извини не сум разбрала што сакаш да кажеш, немаше убаво објаснето. Извини уште еднаш :*
     
  20. v.a.n.i.l.l.a

    v.a.n.i.l.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    Во ред е уживај ;) na kraj se razbravme:) :*