1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би го изневериле партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од barby, 28 мај 2010.

?

Би го изневериле ли партнерот?

  1. Да

    216 глас(а)
    19,3%
  2. Не

    904 глас(а)
    80,7%
  1. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Значи темава е дали БИ го изневериле дечкото/сопругот... А, не дали сме изварале некои бивши дечковци.

    Некако темава ми е без врска! Дали би го изварала? Од каде па да знам?

    Сега во овој момент, апсолутно тврдам дека не би го изварала, меѓутоа може утре да ми се случи некој преокрет и во глава да почнат да ми се вртат такви мисли...

    Во принцип сум против варање, мислам дека никој не го заслужува тоа! А и не само заради другиот, повеќе од себични причини сум против ова... Не за друго, да си се поштедам од неубави чувства, грижа на совест, непроспиени ноќи, тајни, криенки и што уште не!

    Така да не можам да кажам дали БИ го изварала...

    Не знам утре што ме чека, не па дали дечко ми ќе го изварам, па уште па и да тврдам дека нема да биде така...
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Поима немам.
    Живо суштество, крвта ми врие, ништо не е 100% сигурно, не знам што ќе јадам утре, камоли вакво прашање.
    И никогаш не вели никогаш.
    Се' е релативно.
     
    На Nine25, Night.Star, violetblue и 2 други им се допаѓа ова.
  3. sweetyears

    sweetyears Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    45
    Јас не би изневерила ако го сакам се сакаме итн. ама не знаеш што може да се случи во иднина :|
     
  4. Lina89

    Lina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    сега за сега не, но никогаш не се знае за во иднина ако тој ме изневери јас ке му вратам
     
  5. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Ќе бидам малку офтопик, ако мислите дека треба избришете го мислењево.

    Зошто секогаш мора да има мрчења и непријателски коментари не знам, секако дека прашањето беше дали би го изневериле дечкото/сопругот, па затоа сите одговараа со да или не. По постов:
    со кој целосно се согласувам, сакав да кажам дека далеку од тоа дека сме светици (секоја чест на исклучоците, ако има некоја нека каже :lol: ) затоа објаснив дека имам изневерено, ама сегашниот не би го изневерила никогаш. Не сфаќам каква корист би имале да изиграваме нешто што не сме на форумов, кој и онака е анонимен. Барем тука слободно да можеме да бидиме она што сме. Поздрав до сите и без нервози, секој нека си го каже мислењето слободно без пропратни негодувања од другите. :*
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Со ова се согласувам целосно. Во овој момент тврдам дека не би го изневерила дечко ми. Ама никогаш незнаеме што ќе се случува во иднина. Можеби тој мене ќе ме изневерува... Не се знае. Темава некако нема смисла и мислам дека треба да се спои со "Неверство да се прости или не?!"
     
  7. lylaby

    lylaby Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    631
    Допаѓања:
    333
    Пол:
    Женски
    Ако сакам некој добивам почит љубов разбирање од него истото и му го пружам страсна врска која функционира не беспрекорно такво нешто не постои туку ете солидно не гледам пришина да изневерувам,ама ако сум во врска која ме прави несреќна би гледала прво да ја прекинам па да шарам наоколу но живот е,може да се случи да изневерам не се знае...но секогаш сум за искреност,несака некој мене да ме изневерува па не практикувам да набивам рогови на некој..
     
  8. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    Ноу веј, ноу хау |( Ај лав хим туууу мач :*
     
  9. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Не,многу сум против такви ствари,така да пре би му раскинала,па после ќе праам што сакам,отколку да го правам тоа додека сум во врска
     
  10. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Несакам да правам нешто на некому,што несакам и тој мене да ми го направи!Подобро ако љубовта исчезнала ќе ја прекинам таа врска и ќе се впуштам во авантура отколку да правам грев :)
     
  11. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Премногу го сакам и ми најубавко со златото мое така да никогаш не би го направила тоа. А како што се изјаснив и во друга тема нема потреба да изневеруваш некого ако го сакаш и имаш се што ти треба со него. Е сега ако немаш се што ти треба раскини му па најди си друг :D
     
    На icy и Mistery им се допаѓа ова.
  12. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Никогаш не сум помислила на неверство ни па сакам да го изневерам дечко ми.... Тоа е една од најпростата работа до сега ://.. Ако изневериш некој значи не си имал во врската се што ќе сакаш... А пошто јас се си имам не изневерувам пошто убаво ми е само со него и никој друг !
     
  13. nkaterina

    nkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    јас сум во брак 5 год, а со сопругот сме заедно 7. Досега не сум паднала во искушение да го изневерам и мислам дека тоа е невозмозно да се случи затоашто премногу се сакаме.Нашата љубов сега за сега е прекрасна, секој брак има свои проблеми, расправии, ноќи преспани со свртен грб,но изневерувањето не е решение ниту избор на кој би помислила.
     
  14. BurstBerry

    BurstBerry Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    834
    Допаѓања:
    1.462
    Па немам никаква причина за да го изневерам, од него добивам се што ми е потребно..но доколку некогаш тој ме изневери и јас ќе му вратам на истиот начин за да види и да сфати колку боли тоа.
     
  15. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Многу сум против тие работи,ако сватам дека не го сакам или доколку дојде до таа степен за да го изневерам попрво би му раскинала отколку после со тоа да живеам,тие што можат да изневеруваат без да се замараат после тоа блазе си им :) штета што јас не сум таква :^)
     
  16. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Никогаш!!! Заедно сме скоро 5 години, нашата љубов е чиста и невина. Не сакам да ја извалкам и прокоцкам.
    Ма не сакам ниту да помислам. Со овој човек знам дека ќе имам прекрасна иднина, самиот тој ми е сосема доволен. Да помислам на туѓи бакнежи или не дај боже допири и интимни односи. Никако!
    Горда сум што имам врска во која се чувствувам спокојна, сакана и задоволна. Зарем ми треба нешто повеќе од тоа?
     
  17. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Никогаш не би го изневерила сопругот.Како прво бидејки несакам да се испоценувам самата себеси,како второ не сакам да го испоценувам сопругот и како трето премногу го сакам моето синче за да направам таква глупост.
     
  18. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Луѓе, без навреда ама смешни ми се одговориве: Никогаш, нема шанси, Бог да чува и.т.н...

    Да, така е, ама сега за сега! Дај не пишувајте така, мене шубе ме фаќа, не за друго ќе се урочите :lol:

    Не, искрено, не може никоја од вас да знае дали би направила нешто во иднина!

    Може да претпостави, ама да тврди не!

    Мај опинион, ноу хард филингс плис ;)
     
    На Neytiri и UbavkaBube им се допаѓа ова.
  19. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Да би го изневерила, поинаку гледам на тие работи, не го доживувам тоа како којзнае колку страшно. Не би ми пречело и тој да ме изневери. Има многу фактори кои влијаат на тоа, моментот и битен и ситуацијата, на крај на краиштата никој не е ничив роб за цел живот да си верен ... И уште една работа, ако го изневерам не значи дека не го сакам
     
  20. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Го почитувам твоето размислување, но многу ме интересира зошто би го изневерила ако го сакаш?
    И не се согласувам со тебе дека ако не направиш неверство ти си автоматски нечиј роб. Љубовта не не прави робови. Нели е подобро ако не го сакаш и ако не ти е доволен само тој да го откачиш па да си бидеш со кого сакаш, колку сакаш и кога сакаш?
     
    На Мистер_89, femina11 и blond им се допаѓа ова.