1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би станала лезбејка ако се разочараш во машките?

Дискусија во 'Врски' започната од Igrata, 12 декември 2014.

  1. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Здраво.

    Има еден интересен психолошки случај што го анализирам деновиве, ќе пробам да го опишам најдобро што можам, се надевам ќе успеам...

    Замислите една девојка.

    Супер изгледа, над просечно убава, слабичка + паметна и од добро семејство. Две коли, куќа и се тоа. Стално една од најдобрите со оценки во класот. Арно ама девојчето си имала проблем со ид-от.

    Едноставно конфликт меѓу страста и разумот. Почеток на нова љубовна приказна? Можеби, а можеби и ќе нема хепи ендинг...

    Приказната хронолошки трае околу 15 години, од тогаш отприлика имам сознанија за што се случувало, што ја прави анализата уше поинтересна.

    Замислете си, таа девојка до својата 24-та година имала, да заокружиме меѓу 20 и 30 мушки. Сите тие дечковци имаат една иста карактеристика - сите се она што денес се опишува, "неврзливи" - забава, барање внимание, заебанции, групно лажење, тргување на долгорочност за краткорочност, трчање по валидација и драма, итн. Сите нормални типчиња шти и се пуштаа она ги кикаше и не им даде никаква шанса. Знам неколку што ги кикна, што денес се среќни во долга врска, а она...

    Она друже, на крај на 24 години и пукна филмот дека сите машки ја користат и ја оставаат после секс и стана лезбејка. Сваќате ?? На девојчето и беше полесно да стане лезбејка и да развие страст со друга жена !!, отколку да се смири со животот и да си фати нормален дечко што сака да прави пари, да вози коли, да оди на одмор, да купува пица пред спиење, итн., итн.

    Дали и вие вака би направиле? Што мислите зошто ова се случило? Нели е фасцинантно до каде може да оди потрагата по адреналин кај жена. Сум 10001% сигурен дека е во хомосексуална врска чисто заради возбудата, од правењето на тоа што е забрането. На некој начин девојка и, и е замена за неврзливите типци :D Седам дома и се газам од смеење кога сватив хахахаах
     
    На BoneMachine му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.577
    Ја друже, да ти кажам, колку машки сум оставила, и на колку сум им заебала желби за сериозна врска, што ти е доказ дека и жена, брат, може да е со некој чисто ради секс, и додека сексот е добар. Така што, ако ти е став дека со фанала девојка само заради тоа што машките ја откачувале после секс, веруј, и жена ке ја откачи после секс, ако не сака врска.

    Секој си има секс со некој оти така сака, нема што ние да размислуваме која била причината што се пролезбејчила, оти и кај машките и женските има исти типови на луѓе. Значи, битно ти е само со кој ти се секса, нема причина.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Da sum napravila taka zaradi adrenalinska vozbuda. Mmm, kolku intenzivno custvo e toa. No zenite pokraj toa znaat da dadat ljubov sto maskite ne znaat da ja dadat. Zenskata ljubov e poinakva.
     
    На Mileivanov, Ruby13, Sunnny и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Можеш да бираш дали ке бидеш од една или од друга партија. Да бираш дали ке се носиш класично или спортски. Али да бираш дали ке сакаш мажи или жени не можиш. Посилно е од тебе. Хормони се у прашање. Не бираш сам дали ке бидиш хомо или хетеро. Ако се бираше така хомичите ке ги немаше, никој не сака да е одфрлан од општеството. Е сеа у врска со првиот пост, па има и бисексуалци.
     
    На Someonespecial, XstrongerX, Valerin и 3 други им се допаѓа ова.
  5. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Па не знам, јас имам другарка којашто имаше дечковци кои не и беа привлечни, со тие што ги свиѓаше некако не можеше да успее ни да се смува, па постепено стана би и сега се фати со наша другарка којашто била лезбејка и постојано се обидувала на другарски начин да ја освои оваа којашто на почетокот беше стрејт. Сега се заедно скоро една година, цело време се или на телефон или на фб или заедно, велат дека навистина се сакаат.
    Освен тоа, и јас во прва година бев заљубена во една своја најдобра другарка, постојано ме тешеше околу машки, а и беше некако посебна, не знам како, но се случи и ја засакав. Инаку си останав на машките, тие сепак повеќе ме палат, заљубена сум си во дечкото до уши xD а оваа до ден денес ми е најдобра другарка, ама не знае дека сум ја сакала, јас и го наместив тој со којшто сеа идат за озбилно и стварно се сакаат, среќна сум за неа навистина :D
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Пологично ми е, поученa од минатото да си најдеш некој што вреди, па да му покажеш на тој од кого си се разочаралa што е маж. Иако според мене тотално погрешно е нашите животни одлуки за тоа што нас не` исполнува да ни` зависат од постапки на поединци. За каква и промена да станува збор.
     
    На Ivy89, Valerin, Portishead и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Жена не може да биде со друга жена само поради тоа што се разочарала од машки. Глупости. И, јас сум се разочарал од жени, па никогаш не сум помислил на маж. Педер не се станува, ептен ако е од хипстерај, со тоа хормонално пореметување човек се раѓа.
     
    На Ciel, sweet-star, Dream-Girl и 6 други им се допаѓа ова.
  8. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    @Петре ти подавам рака, сосема си во право, не може жена или маж заради разочарување да стане лезбејка или педер, а ако стане не оправдувам.
    Тоа е мое мислење да се разбереме да не се навредите феминкички.
    Поздрав ;)
     
    На SwanMay и Arthur им се допаѓа ова.
  9. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Јас мислам кога-тогаш повторно ќе почне да излегува и да има односи со машки, штом предходно имала доста партнери иначе како би се задоволила со партнерката, unless they "scissor".
     
    На ccca му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    @BoneMachine aka stifler
    southpark to the death :devil:

    mn zeni eksperimentiraat so dr zeni
    ednas vidov mali devojcinja u skolkiot dvor kako se lapaat

    najlesno za razocaran maz e da bide celibat...veke postoi takvo dvizenje se vika MGTOV (nezdravo e da citas za toa...ke stanes kako mene ako citas za toa), pa kako rezultat bankite za sperma u anglija imaat nedostatok na gorenavedeniot materijal
    polesno e za zena da kjari druga zena otkolku maz da kjari maz (zaradi ego i socijalni poslediici)

    imam drugar so koga go trolavme pokazuvajki mu sliki i videa za vozrasni na koj glavnii zvezdi bea bankok lady boys (travestiti) istiot toj pocna da se kikoti ocinjata pocnaa da mu svetkaat i naednas dobi erekcija, kako da go potikneme da izleze od closetot ?

    @Sesil so e so zenskite sto se bisex (ne mi smeta toa) se do momentot dodeka ne odlucat deka sakaat seriozna vrska sto ke odi kon brak
    od toj moment pocnuvaat da tvrdat deka sakaat samo mazi
    a decko im za ozbilno nikad ne slusnal nitu nema da slusne za bisex minatoto na zena mu
    pisuvam deka znam za takva stuacija, znam nekolku zeni so kon krajot na fax/dplomiranje stanaa po "normalni" (po normalno mozese da se zbori so niv) i site imaa razvieno amnezija za toa sto go praele pred samo 6 meseci...naednas site imaa karakter na vredni domakinki

    mene mi mirisa na manipulacija kon onoj so ke treba da plaka za peleni/da cuva deca po doma...ama toa mozno e i zatoa so sum creepy shovinisticka maska svinja:drunk::bug:
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  11. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    2.378
    @Igrata Ти друже нареден пат кога ќе одлучиш да отвориш нова тема, наврати во темата ПРАВОПИС. Добро зарем уште не научивте дека се пишува сФаќа, а не сВаќа?????(facepalm)
     
    На free girl, kjukli, barbiegirl.24 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    dude me rasplaka :rofl:
    ke mu pisam da proveri koga ke se vrati od dejtot
     
    На BoneMachine, Valerin и molikaMk им се допаѓа ова.
  13. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    ма дефинитивно НЕ глупости...
     
    На ccca и tessie им се допаѓа ова.
  14. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Ако ви смета тоа на вас мажите, ваш проблем, не нивни. Отворете си ги очите пред да се размножите со некоа таква, после е веке касно, ви сметало или не ке си го сносите/делите трошокот за пелени со некоа таква. Па на крај краева нели жена е, не е сапун да се потроши ако ја користел некој/а, пак цела ке биде ваша, ништо нема да и фали. Иначе вака оддалеку ми мириса дека си наје*ал со некоа таква.
     
  15. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Прво, ќе ми извиниш ама мора да те корегирам. Секако не сум лектор, само ми падна во очи од причина што ти беше болдирано зборчето. Имено, не се пишува сваќам туку сфаќам. Не дека јас не правам мал милион граматички грешки, ама ете така чисто онака решив да ти пишам не дека сум буквалист. ;)

    Инаку конкретно што се однесува до темава, не знам колку пати се имам изјаснето, и секогаш имам многу што да кажам ама ајде ќе пробам да скратам колку малку овојпат. Најпрвин, не верувам во теоријата која ја фураат мас медиумите, а истата е застапена и во музичката индустрија, и служи како добар маркетиншки трик за привлекување муштерии, а гласи дека поголемиот процент од жените се бисексуални. Иако општеството сето ова го голта како кнедла, па у задње време е гледано и како една врста помодарство, па оттука произлегуваат тие слепи впуштања во авантури, глупости, за кои во подоцнежниот живот најчесто се сведени на покајание. Но, како и да е, ако се водиме според твојата претпоставка, еве ќе зборувам од мое лично искуство. Познавам девојки кои никогаш се немаат затрескано во машко поради некои други приоритети во животот, и што сега као лезбејки се? Безвезе е конташ .. Иако постојат исклучоци, во право си, имам другарки/другари кои ете сепак пробале со ист пол, но од некоја причина (која јас лично не ја осудувам, ама не ја ни сфаќам), на крајот сепак и тие самите сфатиле дека тоа го сториле за да ја задоволат својата љубопитност и не отишле подалеку од тоа. Така да, јас иако немам ништо против она што го прави твојата пријателка, мора да признаам дека од секогаш ми боделе очи оние хедонисти од коска кои од презаситеност со материјални богатства не знаат што веќе да прават, а уште помалку знаат кои се. Со тоа не само што фрлаат сенка на поинаквата сексуална определеност и прават да изгледа истата лошо невкусно и неприфатливо (а не е), туку и себе си штетат со тоа што губат увид во сопствената внатрешност.
     
  16. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    @Igrata koga veke ste tuka...vie bi stanale li lezbejki dokoolku se razocarate od maskite?
     
    На Igrata и Valerin им се допаѓа ова.
  17. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Треба да го преформулираш прашањето другарке. Играта e маж. :D
    Али воа посекако не се важи ако тролаше.
     
    На Daleron му/ѝ се допаѓа ова.
  18. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Znam lepoto.Prasanjeto bese za dvamata.Ako se tolku mazi so odgovaraat vo ime na zenite.Ne deka mi smetaat bas e posareno so niv ama nekoi zenski prasanja se samo za zeni.Pa si vikam da si gi prasam.Se nadevam nema da zamerat.
     
  19. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Абе види, тоа до некаде е резултат на нивната нескротлива имагинација. Па, од желбата да видат или да бидат дел од сето тоа прашуваат. :D
     
  20. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Pa i mojata imagonacija bese radoznala i si prasa :P....Inace jas lezbejka?No no no..zatoa ne dozvoluvam tolku da se razocaram.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.