1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали брзо се приврзувате за луѓе и места?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gentleman..D, 7 август 2013.

 1. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  Дали сте од луѓето кои не памтат луѓе, кои брзо забораваат или не се приврзуваат така лесно или пак напротив, сте од луѓето кои премногу лесно се приврзуваат за места, луѓе, ситуации?
  Колку е добро тоа човек лесно да се приврзува за некого?

  на пример јас не се приврзувам онака премногу..што знам :?:
  ако е дупла темава канта
   
 2. Pixyy

  Pixyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2012
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  28
  Според мене не е добро човек да се приврзува за некого,..И јас не сум таков тип на човек не се приврзувам воопшто :)
  Е малце де :D
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  11.008
  Пол:
  Женски
  Јас многу брзо се поврзувам за места и за луѓе, доволни ми се 3-4 дена :)
   
 4. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  334
  Не се приврзувам лесно, потребни се месеци да поминат за да се приврзам за некоја личност или нешто, но ако се привзам после тешко ми е да се оделам
   
 5. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Воопшто не се приврзувам лесно.. :)
   
 6. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Па, во главно, да. :)
   
 7. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  За места не толку, ама за луѓе да. :)
   
 8. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  211
 9. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.042
  Пол:
  Женски
  Јас многу памтам личности , но проблемот кај мене е што не памтам имиња ама ич :D Инаку за брзо време можам да се приврзам многу за одредена личност
   
 10. kameron21

  kameron21 Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  Јас многу брзо се поврзувам за места и за луѓе.
   
 11. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.215
  Допаѓања:
  142.794
  Пол:
  Женски
  Да да и тоа ми е многу лоша мана.
   
 12. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  320
  Порано ептен се приврзував, дури и за глупави ситници, а сега веќе не.
   
 13. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.122
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Мразам што ќе го напишам ова, ама да. Премногу.
  И за предмети се врзувам, ко последна будала. За луѓе ќе речеш сфатливо, жива материја, споделуваш емоции, зборуваш, разменуваш мислења, ставови, споделуваш посебни делови од животот, те тешат, ги тешиш, ама за места и предмети..

  Имам купишта работи дома, кои не сакам да ги исфрлам, зошто сум приврзана. Некогаш ги земам во рака и ги разгледувам, па во главава ми се создава мини филм и навираат сеќавања, па срцево не дава да ги заџитосам некаде далеку, иако би требало.

  Шта чеш, колекционер.
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Не. Тешко се приврзувам за луѓе, а и за места.
   
 15. buterfly.fly.away

  buterfly.fly.away Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  19
  И за луѓе и за места , многу :)
   
 16. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Премногу брзо. Посебно за места уфф...
  Лоша мана...многу лоша :/
   
 17. Liebe

  Liebe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  1
  Брзо се привикнувам на луѓе, места , предмети , животни и се приврзувам со нив. Сум многу флексибилна личност и се привикнувам на ситуации итн.. но исто така колку брзо што се привикнувам и толку брзо можам да се одвикнам
   
 18. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски
  Ми треба долго време за да се приврзам за некој или нешто,ама кога ќе се случи тоа после многу време ми треба да се откажам од човекот или местото. Ама тоа е,шта чеш...
   
 19. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  2.163
  Пол:
  Женски
  Не,многу сум срамежлива и ми треба долго време :D
   
 20. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.086
  Допаѓања:
  3.762
  Пол:
  Женски
  Уфф тежок карактер сум, кога се работи за работна средина, ново друштво, нови луѓе многу тешко се привикнувам. Многу мразам промени, во целина сум човек кој сака рамномерност, постојаност а тоа и не е баш добро. Никогаш не се знае колку време една работа ќе ја работам и при промена на нова еве ти проблем, затоа што привикнувањето кај мене претставува и те како голем проблем. А за предметите што си ги имам сум пре премногу приврзана па дури и обетките 20 години да ми се стари ми е мака ако ги загубам, тежок карактер си имам, знам :|