1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали верувате во вечен живот според библијата ?

Дискусија во 'Канта' започната од Ana3567, 17 октомври 2019.

?

Дали верувате во вечен живот според библијата ? и објаснете зашто

 1. Да

  6 глас(а)
  50,0%
 2. Не

  6 глас(а)
  50,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Se nadevam kje glasate i kje si gi kazete vasite mislenja
   
 2. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  па не верувам
  дури и да постои реинкарнација човекот ќе биде ново битие со друго тело и др човек или др суштество
   
 3. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.303
  Допаѓања:
  28.815
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.